Rock rádio centralizuje program a chystá vstup do DAB+

pondělí, 18. září 2023, 14:00 Aktuality, Rádio MediaGuru

Rock rádio ze skupiny Media Bohemia se chystá na vstup do digitálního pozemního rozhlasového vysílání.

Zdroj: Rock rádio

Zdroj: Rock rádio

Rock rádio patřící do skupiny Media Bohemia se kompletně přesouvá do Prahy. Doposud stanice vysílala odpojované vysílání pro západní, jižní a severní Čechy a pak pro Prahu a zbytek republiky. Nyní dochází k centralizaci programu a k přesunu celého týmu Rock rádia do pražské centrály. Rádio se tak připravuje na celoplošné vysílání a vstup do DABu.

„Brzy Rock rádio vstoupí do celoplošného DABu, tak již nemá odpojované vysílání žádný význam a jsme nuceni celý náš program přizpůsobit tomuto novému kanálu. Rušíme tak naše studio v jižních Čechách, odkud jsme odbavovali vysílání pro jižní, západní a severní Čechy a zavádíme celoplošně šířený program,“ vysvětluje Ondřej Cikán, programový ředitel Rock rádia. „Většina programu již z Prahy byla odbavovaná, proto se jedná pouze o odpolední vysílání, které nově bude pro všechny okruhy odbavovat z Prahy odpolední kapitán Jirka „Weigyzz“ Weingartner. Museli jsme se tak rozloučit s dlouholetou stálicí našeho éteru, populárním Marothou, kterému tímto moc děkujeme za dosavadní spolupráci a přejeme mu mnoho úspěchů v dalším rockovém působení,“ dodává.

Rock rádio už letos změnilo obsazení postu programového ředitele, upravilo ranní show Rockovej rozjezd a začátkem léta odstartovala nová kampaň s názvem „Nemusíš!". 

V letošním roce si tak rocková stanice připomíná 15 let existence. Připravuje proto speciální oslavu pro komunitu svých fanoušků a posluchačů. Na té vystoupí české rockové kapely, bude pokřtěn letošní kalendář projektu Rockerka roku a posluchači se na místě setkají i s moderátory.

„Jsme si vědomi toho, že nejsilnější a nejloajálnější komunitu posluchačů máme v západních a jižních Čechách, proto jsme se rozhodli uspořádat oslavu Rock rádia 3.11. právě v plzeňském Depu. Chystáme navíc i rockové autobusy, které svezou naše nejvěrnější posluchače přímo na akci z různých koutů republiky. Do akce se také zapojí rockeři motorkáři, kteří dorazí v rámci spanilé jízdy Rock rádia rovněž z celé ČR,“ upřesnil Ondřej Cikán.

-mav-