RRTV: K přerušení vysílání neměl Sport 5 závažné důvody

čtvrtek, 7. září 2023, 11:15 TV, Aktuality MediaGuru

Technické důvody, které provozovatele tematického kanálu Sport 5 měly vést k přerušení vysílání, nebyly natolik zavážné, aby musel přistoupit k tomuto kroku. V tiskové zprávě o tom informuje RRTV.

Původně se televize věnovala pouze motoristickému sportu, později se více tematicky rozkročila. Foto: Pixabay

Původně se televize věnovala pouze motoristickému sportu, později se více tematicky rozkročila. Foto: Pixabay

Podle Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) nebyly technické důvody, které měly vést k přerušení vysílání tematické stanice Sport 5, natolik závažné, jak uvedl jeho provozovatel. Z tohoto důvodu proto mediální regulátor zahájil správní řízení, které může vést i k odebrání licence. O tomto kroku informuje RRTV v tiskové zprávě ze zasedání, které se konalo tento týden. Sport 5 byl součástí celoplošného DVB-T2 multiplexu 24 i řady placených služeb.

U zrodu původně výhradně motoristického kanálu stál zkušený manažer Jiří Hojgr, který se na poli placené televize pohyboval již od devadesátých let. Po odchodu Hojgra z vedení Sportu 5 televize změnila vedení a tematicky se i více rozkročila. Šíření v bezplatném celoplošném vysílání mělo stanici pomoci k většímu diváckému publiku, program však začal mít později existenční potíže.

RRTV na svém posledním zasedání odebrala také licence zvažovaným programům Star FM a Roma TV, jejichž distribuce měla probíhat výhradně na internetu. Zmínění provozovatelé vysílání vůbec nezahájili a diváci tak program ani jednoho z kanálů nikdy neviděli. Obě licence byly uděleny 8. března 2022.

-lukpol-