Samsung nechá středoškoláky vymyslet vlastní produkty

středa, 20. září 2023, 09:25 Aktuality, Marketing MediaGuru

V rámci své iniciativy „Samsung Solve for Tomorrow“ nabízí středoškolským studentům možnost vymyslet si vlastní produkt.

Zdroj: Samsung – Solve for Tomorrow

Zdroj: Samsung – Solve for Tomorrow

Samsung spouští třetí ročník globální iniciativy „Solve for Tomorrow, s níž cílí na studenty středních škol v České republice a na Slovensku. 

Osmiměsíční bezplatný program je určen všem středoškolákům, kteří mají nápady a chtějí zlepšovat život lidí ve svém okolí. Do programu zájemci vstoupí s myšlenkou, co je ve společnosti trápí a jak by to díky technologiím mohli změnit. S řízenou podporou v programu, na základě odborných workshopů a zpětných vazeb od profesionálů pak rozvíjí svou vizi dál, do podoby produktu či služby, které skutečně pomáhají. 

„Cílem programu ‚Solve for Tomorrow’ je využít obrovský potenciál mladých lidí, kteří jsou motivovaní dělat a zkoušet nové věci, ale zatím nemají zkušenosti. Naučí se týmové spolupráci, zdokonalí kreativitu, prezentační dovednosti, seznámí se s řadou podobně smýšlejících vrstevníků i lidí z praxe a nabydou zdravé sebevědomí. Studenti nemusí hned do programu přijít s dokonalým řešením ani nemusí umět programovat. Spíš jde o to zamyslet se a pojmenovat věci či situace, kde by mohly moderní technologie pomáhat, a následně hledat nejlepší cesty, jak toho dosáhnout,“ uvádí Zuzana Mravík Zelenická, manažerka CSR programů společnosti Samsung.

Jednotná výzva pro letošní ročník programu zní „Smart Future“, studentské nápady by se tedy měly týkat inovací, které ovlivní a zefektivní užívání chytrých technologií. Pro lepší představu proběhnou ještě před uzávěrkou přihlášek do programu tři webináře na nová témata: AI revoluce je tady! (27. 9.), Úvod do metodologie Design Thinking (16. 10.) a Svět kryptoměn (8. 11.). Účast na nich není podmíněna účastí v programu a přístupné budou zdarma všem zájemcům z řad studentů i pedagogů středních škol, kteří se na ně přihlásí přes odkaz na webu solvefortomorrow.cz nebo na sociálních sítích.

K přihlášení do programu je potřeba jen nastínit vybraný problém v online přihlašovacím formuláři na webu programu. Může se týkat udržitelného chování domácností, škol nebo firem, zdravého životního stylu, bezpečnosti obyvatel, nerovnosti pohlaví, přístupu ke vzdělávání, zkrátka čehokoli, co mladí lidé považují za důležité. Přihlásit se může každý, ať už jednotlivě, nebo v až čtyřčlenném týmu, a to do 15. listopadu. Program je otevřen také pedagogům, kteří mají zájem studenty provázet a zároveň rozvíjet i své znalosti.

„Vítězové prvního ročníku – dva kluci z Plzně – se například inspirovali negativním zážitkem svého známého a přišli s důmyslnou ochranou elektrokol proti krádežím, dnes už vedou vlastní firmu a podnikají v oboru. Druhý ročník zase na jaře ovládli středoškoláci z Prahy, kteří začali s nápadem na recyklaci plastů ve škole, až nakonec vymysleli i konkrétní produkt – ekologický ‚chytrý‘ patník s plašičkou zvěře, který by mohl v budoucnu osvětlovat silnice. Studentských projektů, které dávaly smysl, bylo ale mnohem víc a právě v programu dostali mladí inovátoři šanci a podmínky k nastartování jejich realizace,“ popisuje Zuzana Mravík Zelenická.

Globální program „Samsung Solve for Tomorrow“ vznikl v roce 2010 v USA a od té doby se ho zúčastnilo přes dva miliony studentů po celém světě. Kromě osobního rozvoje nabízí nejlepším účastníkům hodnotné ceny a širokou síť osobních kontaktů. 

-stk-