Seznam.cz ocenil mediální agentury za spolupráci v roce 2022

středa, 13. září 2023, 15:00 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Ceny soutěže Agenturní spolupráce roku udělované českou internetovou jedničkou Seznam.cz znají své vítěze.

Oceněné agentury v soutěži Agenturní spolupráce roku 2022, zdroj: Seznam.cz

Oceněné agentury v soutěži Agenturní spolupráce roku 2022, zdroj: Seznam.cz

Agenturní spolupráce roku 2022, vyhlašovaná společností Seznam.cz, ocenila vítěze v jednotlivých kategoriích. Nejvíce cen posbírala Omnicom Media Group.

Cena za cross-mediální spolupráci roku patří agentuře Mindsquared. Ta do komunikace zahrnula široké spektrum reklamních formátů, čímž podle poroty plně využila možností, které portfolio Seznamu zadavatelům nabízí, a zároveň výše jejích investovaných hrubých ceníkových cen přesáhla 80 milionů korun při propagaci jednoho klienta.

„Cross-medialita je v době rozrůstajícího se počtu mediálních a komunikačních kanálů při plánování reklamních kampaní stále důležitější. Česká internetová jednička to jasně vnímá, proto velmi rádi oceňujeme agenturu, která dovede perfektně vytěžit různé mediatypy spadající do rodiny Seznamu,” říká Tomáš Búřil, obchodní ředitel Seznam.cz. Podmínkou pro účast v kategorii bylo, aby agentura využila alespoň tři mediatypy. Seznam.cz přitom nabízí k využití online, TV, radio i print.

Cenu v kategorii Videokampaň roku získaly Omnicom Media Gorup a Zaraguza za kampaň pro Škoda Auto. Klient pracoval s potenciálem seriálu Lajna, odkoupil licenci na postavu, kterou nápaditě zakomponoval do svých spotů. Využil celou řadu produktů, které video na Seznamu nabízí, včetně klasického floatingu až po Seznam True View.

Omnicom Media Group získala i cenu za audio spolupráci roku pro Komerční banku za podcast Ve Vatě Energo Speciál. Odnesla si také Cenu poroty za projekt Příliš hlasité nebezpečí, kde začala pracovat s audiem. V rámci čtení si lidé mohli poslechnout ruchy jednotlivých pražských čtvrtí. Pro klienta to byl první projekt tohoto typu.

Tradičními kategoriemi jsou, stejně jako loni, Skokan roku a Absolutní skokan roku. V té první oceňuje Seznam.cz agenturu s nejvyšším procentuálním meziročním nárůstem investic, zatímco Absolutní skokan je agentura, jejíž celkové investice meziročně nejvíce narostly v absolutní hodnotě. Spendy do reklamy na Seznamu nejvíce navýšily Publicis Groupe a Knowlimits Group.

Inspirativní kategorií je „Inovátor roku”, kterou získává agentura Dentsu za kampaň pro řetězec Albert. Cenu má za využití a implementaci novinek od Seznamu, zejména dynamického retargetingu návštěvníků Seznamu a v RTB za využití pokročilého cílení na prohlížeče.

Cenu za obsahovou spolupráci získává agentura Ogilvy za práci pro Krušovice na kampani „Ať tu po nás něco zůstane”. Mezi hodnotící kritéria patřily: úspěch kampaně, inovace nebo pročtenářský přístup.

Nově byla udělena i cena za CSR kampaň roku. Tu si odnáší agentury OAK a VMLY&R za kampaň pro Českou spořitelnu. Kromě zásahu kampaně a jejího společenského přínosu porota ocenila i její zpracování. V souvislosti s válkou na Ukrajině Česká spořitelna zastavila své reklamní kampaně v televizi a na internetu naplánované na březen 2022 a místo nich spustila kampaň vyzývající k podpoře sbírky Paměti národa neziskové organizace Post Bellum. Kampaň s názvem „Dnes jsme #silnější, dnes pomáháme“ využívá autentické výpovědi pamětníků ze sbírky Paměti národa.

Ukázky všech oceněných kampaní jsou k vidění zde.

-mav-