Spektrum Home v DVB-T2 po půl roce s EPG

středa, 27. září 2023, 13:45 TV, Aktuality MediaGuru

Lifestylový kanál Spektrum Home začal vysílat v pozemní platformě DVB-T2 elektronického programového průvodce (EPG). Stanice je od 1. března letošního roku součástí multiplexu Českých Radiokomunikací.

Hlavní podzimní novinkou Spektra Home se stal původní magazín Zahrady snů. Foto: AMC Networks

Hlavní podzimní novinkou Spektra Home se stal původní magazín Zahrady snů. Foto: AMC Networks

Absence programového průvodce dlouhodobě znevýhodňovala tuto stanici v pozemním vysílání oproti ostatním kanálům. Spektrum Home má přitom dlouhodobě nakročeno k tomu, aby se stalo v DVB-T2 žádaným prvkem. Stanice přinesla do DVB-T2 obsah, který zde chyběl – lifestylové magazíny o bydlení doplněné například o filmy zaměřené zejména na ženy. Bez EPG však diváci vůbec nevěděli, co stanice vysílá. Pole pro programová data byla dlouhodobě prázdná.

Díky EPG je možné navíc i pořady nahrávat – divák zjistí jejich začátek a také konec. Více než týden na zpět se stanice v DVB-T2 objevila také krátce ve vysokém rozlišení obrazu, které dal provozovatel divákům bezplatné platformy jako dárek při příležitosti uvedení premiéry původního formátu Zahrady snů. Obrazová kvalita stanice je v pozemním vysílání subjektivním pohledem dostačující, jedná se o rozlišení 960x540p. Je dokonce lepší než u některých placených služeb.

-lukpol-