Stanice 1+1 Maraton také v nabídce SledováníTV

neděle, 17. září 2023, 07:10 TV, Aktuality MediaGuru

Nabídka internetové televize SledováníTV se v uplynulých dnech rozšířila o ukrajinskou stanici 1+1 Maraton, která je k dispozici také u operátorů Vodafone a O2. Nahradila již delší dobu nevysílající program Rada.

Z vysílání ukrajinského kanálu. Repro: 1+1 Maraton

Z vysílání ukrajinského kanálu. Repro: 1+1 Maraton

Stanice 1+1 Maraton přináší ve svém vysílání, jak již název napovídá, nepřerušovaný proud aktuálních informací o ruské agresi na Ukrajině, která trvá již od začátku loňského roku. Operátoři mají na výběr, zda program zařadí ve standardním nebo vysokém rozlišení. Na satelitu jsou k dispozici v nekódovaném režimu obě verze. Verze 1+1 International, a později 1+1 Ukrajina už nejsou pro zákazníky českých služeb k dispozici.

Ukrajinské kanály jsou šířeny více méně jako určitý bonus v placených službách a nejsou středobodem jejich programové nabídky. Nasvědčuje to nejen šíření těchto stanic zejména v SD formátu, ale také jejich umístění na méně atraktivní programové pozice. Původně zvažovaná nabídka ukrajinských balíčků nakonec realizována nebyla. Dalšími programy z této kategorie jsou u českých operátorů například UA Pershyi nebo Freedom.

-lukpol-