Toxin spouští novou aplikaci Maximus

pondělí, 25. září 2023, 11:40 Aktuality, Výzkum MediaGuru

Společnost Toxin, zaměřující se na monitoring médií,  uvádí novou aplikaci Maximus.

Zdroj: Toxin

Zdroj: Toxin

Společnost Toxin, zaměřující se na monitoring médií,  uvádí novou aplikaci Maximus. Přináší například interaktivní grafy na dashboardu, nástroj pro stříhání reportáží, okamžité analýzy témat i adhoc hledaných výrazů či tlačítková klíčová slova.

Nová verze aplikace obsahuje například modul pro strojové analýzy, který umožňuje zpracování mediálních výstupů do desítek grafů a to v reálném čase. Analýzy lze vytvářet jak z témat, která jsou tvořena klíčovými slovy, tak i z jakéhokoliv hledaného výrazu (tj. mimo nastavená klíčová slova).
„Zaměřujeme se nejen na monitoring tradičních, nových a sociálních médií, ale snažíme se poskytovat vždy něco navíc. Dlouhodobě se zabýváme implementací nejnovějších technologií. Například tři roky poskytujeme jako jediní na evropském trhu systém, který dokáže vyhledávat informace z médií i jinou technologií, než jsou klasická klíčová slova,“ popisuje Ladislav Procházka, CEO společnosti.

Rychlé nalezení a přehrávání TV/R výstupů usnadňují tlačítková klíčová slova a systém vyhledávání osob podle obličejů. Přímo v aplikaci lze také vystřihnout libovolnou pasáž televizní nebo rozhlasové reportáže, která je pak k dispozici ve formátu mp4.

„Redakce vydavatelů jistě ocení vylepšený modul pro přehrávání 48 TV/R kanálů. Jsme hrdí na to, že za pomoci naší umělé inteligence zpracujeme ročně jako jediní v ČR více než 2000 komerčních a zpravodajských tiskových konferencí ČTK v reálném čase. Novináři mají prakticky okamžitě celou konferenci přepsanou v textu s časovými značkami,“ uvádí Pavel Maška, mediální konzultant společnosti.

-mav-