V čele Heureky střídá Tomáše Bravermana David Chmelař

čtvrtek, 14. září 2023, 06:50 Retail, Lidé MediaGuru

Novým generálním ředitelem Heureka Group je jmenován David Chmelař. Tomáš Braverman se stává nevýkonným poradcem vedení společnosti.

David Chmelař se stává novým CEO Heureka Group, zdroj: Heureka

David Chmelař se stává novým CEO Heureka Group, zdroj: Heureka

Od 13. září nastoupil do funkce generálního ředitele skupiny Heureka Group David Chmelař. Dosavadní CEO Tomáš Braverman se stává nevýkonným poradcem představenstva Heureky.

David Chmelař přichází do Heureky s vizí využít její stávají pozici v oblasti online srovnávání cen v devíti zemích k dalšímu posílení role společnosti v e-commerce ve střední a východní Evropě, což je proces, který byl zahájen již pod vedením Tomáše Bravermana.

„Velmi mě těší, že přicházím do Heureky, abych mohl přispět na její úspěšné cestě ke zvýšení její hodnoty při oslovování milionů zákazníků v celém regionu. Z osobního hlediska si nedokážu představit lepší místo, kam bych se doma po osmi letech v Asii vrátil," říká David Chmelař, který spoluzakládal a spoluřídil platformu iPrice, srovnávač cen v jihovýchodní Asii a Austrálii, až do její nedávné akvizice indonéskou e-commerce společností Bukalapak.

„Heureku vedu přesně 10 let a společně se skvělým týmem se nám ji za tuto dobu podařilo zdesetinásobit. Z lokálního srovnávače jsme vytvořili regionálního e-commerce hráče, který je nejnavštěvovanějším nákupním portálem v regionu CEE. Po deseti letech a na prahu čtyřicítky je ale ten správný čas na nové výzvy. K Heurece i jejímu týmu cítím však velkou zodpovědnost, budu jí nadále pomáhat v poradenské roli a těším se na její další velké úspěchy,“ dodává Tomáš Braverman. 

-stk-