V Česku mají skončit kanály Discovery Science a DTX

pátek, 8. září 2023, 11:05 TV, Aktuality MediaGuru

Český a slovenský trh plus další desítky zemí mají v rámci revize programového portfolia společnosti Warner Bros. Discovery opustit tematické kanály Discovery Science a DTX. Informoval o tom rumunský portál Pagina de media.ro.

Logo společnosti Warner Bros. Discovery

Logo společnosti Warner Bros. Discovery

„Toto rozhodnutí je výsledkem strategie Warner Bros. Discovery optimalizovat svůj obsah a portfolio lineárních kanálů v regionu,“ uvedla společnost ke změnám bez bližších detailů. Portál Pagina de media.ro přinesl informaci s fokusem na rumunský trh, nicméně jedním dechem dodává, že omezení portfolia kanálů se týká desítek zemí, mezi nimiž figuruje i Česká republika a Slovensko. Přerušení distribuce stanic pro náš region se týká Discovery Science a DTX.

V České republice a na Slovensku provozuje společnost Warner Bros. Discovery celou řadu placených stanic. Kromě Discovery Channel jde o Eurosport 1, Eurosport 2 a Eurosport 4K, lifestylovou stanici TLC, HGTV věnovaný zkrášlování domů a zahrad, pro děti určené Cartoon Network a Cartoonito, ID věnovaný kriminálním činům a další značky jako Animal Planet nebo Travel Channel. Součástí portfolia jsou i filmové kanály HBO a Cinemax. V minulosti již na našem trhu došlo k ukončení distribuce Discovery Showcase HD nebo Fine Living.

-lukpol-