Videotéka MUBI má další distribuční kanál, v Apple TV

čtvrtek, 21. září 2023, 06:40 Aktuality, TV MediaGuru

Online videotéka MUBI, která je k dispozici jako samostatná aplikace pro televizory připojené k internetu nebo jako mobilní aplikace, je nově součástí portálu Apple TV. Objevila se tu jako jeden z hubů.

Filmy v originálním znění, bez české podpory, ale pro diváky oceňující kvalitu. Zdroj: MUBI

Filmy v originálním znění, bez české podpory, ale pro diváky oceňující kvalitu. Zdroj: MUBI

Vedle služeb jako Tastemade, Carnegie Hall nebo MLS League je na úvodní stránce Apple TV nově k dispozici i hub MUBI. Ten patří stejnojmenné online videotéce, která je k dispozici i v České republice. Službu je možné předplácet měsíčně v korunách, nicméně samotný obsah, tedy jednotlivé tituly, jsou v angličtině. Cena služby se ani v případě hubu dostupného v Apple TV nemění, měsíční předplatné vyjde na 199 Kč, pokud náhodou není provozovatelem videotéky v akci.

Úvodní stránka videotéky MUBI v Apple TV je nicméně v češtině, nelokalizované jsou až popisky jednotlivých filmů. Díky implementaci služby přímo do prostředí Apple TV získává každý z titulů vlastní stránku, kde jsou nejen informace o daném filmu nebo dokumentu, ale je ho možné odtud i přehrát. MUBI navíc získává tímto krokem silného partnera pro distribuci svého obsahu. Může oslovit publikum, které doposud tuto službu míjelo. Apple provozuje vlastní online platformu Apple TV+.

-lukpol-