Vlastníkem Kaspenu je nově Kopečný, do čela jde Hájková

úterý, 19. září 2023, 09:05 Reklama MediaGuru

Agentura Kaspen má nového majitele, stal se jím Tomáš Kopečný. Do vedení agentury přichází Barbora Hájková.

Barbora Hájková, Zdeněk Kašpar, Tomáš Kopečný, zdroj: Kaspen

Barbora Hájková, Zdeněk Kašpar, Tomáš Kopečný, zdroj: Kaspen

Po více než 20 letech mění značka Kaspen majitele. Novým vlastníkem se stává Tomáš Kopečný, který vystřídá Zdeňka Kašpara, jednoho z původních zakladatelů. V agentuře končí její současný managing director Martin Pešta. Ten ji vedl poslední dva roky.

Podle Zdeňka Kašpara se agentura Kaspen/JvM po covidové pandemii potýkala se ztrátou klíčových klientů a i poté se jí dařilo jen pomalu vymaňovat z postcovidové recese. V poslední době hledala strategického partnera, se kterým by byla schopna navázat na své nedávné úspěchy.

„Ideově jsme na stejné vlně a naše agentury si historicky vždy pomáhaly. Proto věřím, že značka Kapsen JvM bude víc než v dobrých rukou a Tomáš se svým týmem udělá maximum, aby hodnoty, na kterých jsme Kaspen vybudovali, zůstaly zachované,“ uvedl Zdeněk Kašpar.

Spolu s Kopečným do agentury přicházejí Barbora Hájková, která na pozici executive managing director vystřídá Martina Peštu. Nastupují také Adéla Djelmová jako account director, Kateřina Kyselová v pozici finance directora a další členové accountského a kreativního týmu z Kopečného konzultační společnosti S5IVE.

Právě Hájková bude mít na starosti nastavení nového fungování agentury. „Není tajemstvím, že dnes už jen samotná kreativita nestačí. Portfolio poskytovaných služeb, ať už přímo agenturou, nebo skrze třetí strany, se stává podstatně komplexnějším odvětvím, než tomu bylo před pár lety, a současně s tím vyžaduje i podstatně vyšší nároky v oblasti péče o klienty. Proto úkolem číslo jedna bude implementace našich standardů s jasným cílem vytvořit agenturu s vysokou kvalitou klientského servisu,“ vysvětluje Barbora Hájková.

„Kaspen je silný brand, který se nesmazatelně zapsal do historie české a evropské reklamy. O takové značky by se mělo bojovat. Navíc je to firma, se kterou mě pojí silné osobní pouto. V době, kdy jsem vedl Scholz & Friends Praha, jsme s Kaspenem svedli mnoho bojů o klienty, přetahovali se o talentované lidi a kromě toho celou dobu sídlili méně než 200 metrů od sebe. Přesto jsme měli dobré vztahy. Proto když mě Zdeněk Kašpar s touto nabídkou oslovil, rozhodl jsem se do toho jít,“ dodává Tomáš Kopečný.

Agentura Kaspen/JvM byla založena Robertem Peňažkou a Zdeňkem Kašparem v roce 2002 a stojí za kampaněmi pro značky jako Ikea, Budvar nebo Kofola. Je jednou z nejoceňovanějších agentur v historii české reklamy. Od roku 2009 je součástí mezinárodní skupiny Jung von Matt.

Tomáš Kopečný svou kariéru začal jako art director v agentuře Merkley+Partners v New Yorku. Po návratu do Česka působil jako kreativní ředitel agentury Fabrika a následně jako CCO skupiny Publicis. V roce 2009 založil společně s Kamilou Tehranian českou pobočku německé skupiny Scholz & Friends. Tu spoluvlastnil až do roku 2022. V roce 2023 kupuje Kaspen/JvM.

Barbora Hájková svou pracovní dráhu začala v agenturách Fabrika a Ogilvy. V roce 2011 přišla do Scholz & Friends, kde se v roce 2017 stala client service directorem. V roce 2023 se stává executive managing directorem Kaspen / Jung von Matt.

-mav-