Answear v kampani radí, jak na duševní prevenci

pondělí, 9. října 2023, 07:05 Aktuality, Reklama MediaGuru

Answear spouští kampaň ve spolupráci s organizací Nevypusť duši a lékaři na podporu duševní prevence.

Zdroj: Answer

Zdroj: Answer

Módní e-shop Answear.cz začátkem října startuje kampaň „Nebuďme lhostejní k tomu, co se skrývá uvnitř“. Společně s odborníky z organizace Nevypusť duši a známými lékaři v ní upozorňuje na nárůst psychických obtíží v populaci i nedostatečnou prevenci. S duševními obtížemi se podle výzkumů organizace z loňského roku setkává každý čtvrtý člověk. 

Answear vytvořil společně s Nevypusť duši sérii šesti edukativních videí. Na ně bude v období od 4. do 10. října upozorňovat letáček, který získají zákazníci e-shopu při každém nákupu. Videa jsou ke zhlédnutí na webových stránkách reknisiopomoc.answear.cz, kde se návštěvníci dozví, proč by neměli být lhostejní k tomu, co se skrývá uvnitř, jak poznají, že se jim něco děje, jak se s problémem svěřit i kde hledat odbornou pomoc. Videa dále poradí, jak pomoci svému blízkému, i to, jak pečovat o své vlastní duševní zdraví.

„Věříme, že každý z nás může udělat něco k tomu, abychom šířili povědomí o duševní hygieně a péči o psychiku. Na Světový den duševního zdraví chceme říci a ponouknout naše zákazníky, aby se nebáli o tomto tématu otevřeně mluvit. Chceme přispět ke společenské debatě o závažném tématu, které výrazně ovlivňuje kvalitu našich životů,“ vysvětluje Nicole Groesslová, Country Manager společnosti Answear pro Českou republiku a Slovensko.

Na Světový den duševního zdraví 10. října pomohou důležitost prevence připomenout i známé osobnosti. Mezi ně se zařadí například lékaři Tomáš Šebek a František Šalanda, záchranář Marek Dvořák, violoncellistka Terezia Kovalová, psychoterapeutka Eliška Remešová nebo herečka Bára Jánová, kteří zveřejní na svých sociálních sítích své příspěvky v podobě reels a stories poukazujících na problematiku duševního zdraví.

-stk-