BigBrother startuje na Voyo 13. listopadu, bude i na Nova Fun

úterý, 17. října 2023, 10:05 TV MediaGuru

Nová řada reality show BigBorther se poprvé objeví na Voyo 13. listopadu. Úvodní epizodu přinese i TV Nova, pravidelně ale bude pořad k vidění na tematické stanici Nova Fun.

BigBrother, zdroj: TV Nova

BigBrother, zdroj: TV Nova

První díl nové řady reality show Big Brother Česko & Slovensko zahájí na Voyo v pondělí 13 listopadu. O den později úvodní epizodu uvede TV Nova. Další díly pak Nova Fun, vysílat se zde budou denně v druhém prime-timovém okně.

Celkem 16 spolubydlících bude sledovat 58 kamer 24 hodin 7 dní v týdnu. Ti, kteří v domě vydrží až do finále, stráví společně devět týdnů. O vyloučení jednotlivých soutěžících budou rozhodovat diváci pomocí mobilní aplikace. Vítěz si odnese 2,5 milionu Kč. 

„Formát Big Brother aktuálně prožívá hned v několika teritoriích svoje znovuzrození a ideálně zapadá i do profilace naší streamovací služby Voyo. Na český a slovenský trh přinášíme úplně novou generaci tohoto unikátního sociálního experimentu, který nabídne nefalšované emoce, napětí i drama. Věříme, že bude divačky a diváky naše verze tohoto celosvětového reality hitu bavit,“ říká Silvia Majeská, programová ředitelka skupiny Nova a skupiny Markíza.

Dění v domě zachytí kamery každodenně, sobotní přímé přenosy nabídnou pohled za událostmi a diváci rozhodnou, kterří soutěžící z domu vypadnou. O vystěhování z domu budou rozhodovat výhradně diváci, avšak Big Brother má při porušení pravidel právo vyloučit nebo spolubydlícího nominovat na vyloučení. Aplikace bude také rozhodující při volbě vítěze ve finální epizodě. „Vítězové Big Brother jsou vždy voleni samotnými diváky. Obecně platí, že se jedná o velmi silné osobnosti s různými sociálními i fyzickými dovednostmi, díky kterým to dotáhnou až do konce hry. Rozhodující je vždy, jak mají spolubydlící nastavené své hodnoty, jak je projevují a hájí, jaké mají strategie a na základě toho, pak diváci rozhodnou, kdo si zaslouží vyhrát a odnese si finanční odměnu,“ říká kreativní producentka Eva Krutáková.

Pro spolubydlící domu Big Brother je zakázaný jakýkoli kontakt s vnějším světem. Soutěžící po dobu svého pobytu nikoho zvenčí neuvidí ani neuslyší, dokonce nepřijdou do kontaktu ani se členy štábu od momentu, kdy vstoupí do domu. 

Minulý rok byl pro Big Brother vůbec nejsilnějším rokem s 33 sériemi na 26 trzích a stále je jedním z největších zábavních formátů na světě produkovaných více než 40 zeměmi po celém světě. Letos se přidávají další čtyři území a je mezi nimi právě i Česko a Slovensko. Do českého éteru se pořad vrací po 18 letech.

-mav-