Česká kosmetika Smyssly mění svou vizuální identitu

sobota, 28. října 2023, 08:00 Aktuality, Marketing MediaGuru

Značka přírodní kosmetiky Smyssly prošla rebrandingem. Za změnou stojí agentura Havas.

V nové podobě se značka Smyssly poprvé prezentovala na letošním Designbloku, zdroj: Smyssly.

V nové podobě se značka Smyssly poprvé prezentovala na letošním Designbloku, zdroj: Smyssly.

Česká značka přírodní kosmetiky Smyssly má za sebou rebranding. První výrobky v novém balení byly představeny na nedávném Designbloku. Novou prezentaci značky včetně kompletní digitální komunikace vytvořila agentura Havas.

„Po sedmi letech existence Smyssly vznikla naše vnitřní potřeba pro inovaci obalů výrobků. Designér Ondřej Novák z agentury Havas pro nás vytvořil ucelený styl, dokonale odrážející hodnoty naší značky. Výsledkem je elegantní, ale zároveň hravý design,“ říká zakladatelka značky Silvia Straková.

Smyssly se od začátku své existence na trhu vyznačuje minimalistickým designem. Ten hraje nadále prim i v jejím rebrandingu, který se soustředil na nejdůležitější grafické prvky a jejich ustálení v celkové komunikaci. Změnami prošlo logo, písmo i základní barevná paleta. Nová vizuální identita vychází z celkového vnímání značky na trhu a jejích hodnot, respektuje její estetické preference, ale zároveň reflektuje trendy pro digitální komunikaci.

Základem redesignu je silná typografie, která volně člení velkoryse pojatý prostor a svou rozmanitostí nutí zákazníka zapojit svou představivost. „Pro menší niche značky je důležité být distinktivní, protože prodat své hodnoty je v rámci konkurence velice náročné. Na druhou stranu, vidět pak lokální značku růst i v zahraničních trzích, to dává naší práci smysl,“ komentuje Digital Directorka Havas Milica Petrik.

-stk-