DoDo testuje dynamickou cenotvorbu doručení

čtvrtek, 12. října 2023, 07:05 Aktuality, Marketing, Retail MediaGuru

DoDo nově přichází s konceptem dynamické cenotvorby, testuje ho s některými prodejci.

Zdroj: DoDo

Zdroj: DoDo

Technologicko-logistická služba DoDo nově do logistiky poslední míle přináší koncept dynamické cenotvorby. Reaguje tím na zvyšující se tlak zákazníků na rychlé doručení za co nejnižší ceny. 

Zavedení dynamického nacenění doručení firmě umožňuje optimalizovat cenu dopravy podle aktuální celkové poptávky v daném městě, a tím koncovým zákazníkům poskytnout možnost využít rychlé doručení v den objednání zboží za atraktivnější ceny než dříve. Novinka přispívá rovněž i městskému provozu, protože umožňuje poptávku optimálně rozložit do celého dne a zmírnit tak provoz během největších dopravních špiček. 

Dynamická tvorba cen využívá sofistikované algoritmy a pokročilé analýzy dat, pomocí nichž optimalizuje ceny produktů a služeb v reálném čase v reakci na dynamiku trhu. DoDo vychází při dynamické cenotvorbě primárně z interních finančních dat, délky zvoleného časového slotu a náročnosti na pokrytí tohoto časového úseku pro danou objednávku v daném místě. Plně automatizovaný proces následně vyhodnotí hned několik parametrů najednou.

„Řekněme, že si chce zákazník objednat dovoz domů ze svého oblíbeného obchodu s farmářskými potravinami, léky, knihami nebo třeba sportovními doplňky. Fixní cena nejrychlejší dopravy je pro něho ale příliš vysoká. Pokud mu však obchod nabídne možnost nechat si doručit zboží téhož dne v době mimo špičku, zato levněji, může to být pro tyto zákazníky rozhodujícím důvodem, proč si objednat,“ popisuje novinku komerční ředitel DoDo Group Peter Menky. 

V současné době spolupracuje DoDo na testování nového konceptu s některými prodejci. K širšímu využití bude nabídnut ještě během letošního roku.

-stk-