Genesis Capital kupuje většinu ve skupině AV Media

pondělí, 23. října 2023, 06:45 Aktuality, Marketing MediaGuru

Genesis Capital uzavírá dohodu o koupi majoritního podílu ve skupině AV Media.

Zdroj: AV Media

Zdroj: AV Media

Genesis Private Equity Fund IV, private equity fond ze skupiny Genesis Capital, uzavírá dohodu o koupi většinového podílu ve skupině AV Media, jež se zaměřuje na audiovizuální a eventová řešení. Zároveň si podíl ve skupině ponechají i dva z jejích tří zakladatelů. Nově se stanou akcionáři také klíčoví manažeři skupiny. Dokončení transakce podléhá schválení českého antimonopolního úřadu a očekává se v listopadu 2023.

AV Media byla založena v roce 1992. Její podnikání tvoří dva hlavní pilíře: AV Media Systems, jež zajišťuje design a integraci kompletních audiovizuálních řešení pro zákazníky z oblasti školství, veřejné správy, kultury a komerční sféry, AV Media Events, poskytující kompletní technologická řešení pro pořadatele konferencí, výstav, společenských, kulturních a sportovních akcí. Skupina prostřednictvím Brill AV Media rozvíjí obchodní aktivity též v Polsku. 

Společným záměrem obou firem je urychlit růst skupiny ať už formou expanze produktového portfolia, či prostřednictvím vybraných akvizic v regionu. Platí, že trh audiovizuálních technologií se veze na vlně digitalizace a rostoucí potřebě efektivní komunikace právě s pomocí různorodých technologických řešení. To nahrává specialistům jako AV Media, kteří jsou schopní vhodné řešení nalézt a případně nové technologie integrovat s těmi stávajícími. Věříme, že v kombinaci s našimi zkušenostmi v oblasti fúzí a akvizic budeme schopni společně růstovou trajektorii ještě urychlit.", komentuje transakci Jiří Kolísko, Senior Investment Manager v Genesis Capital Equity.

„S profesionální podporou Genesis Capital věříme v posílení našich aktivit v celém středoevropském regionu. Zároveň jsem rád, že bude zachována kontinuita v manažerském týmu, kde zapojení klíčových manažerů bude dále podpořeno jejich kapitálovou účastí. Jsem přesvědčen, že plynule navážeme na naše dosavadní úsilí a výsledky,“ říká David Lesch, jeden ze zakladatelů a generální ředitel AV Media Systems.

Ve vstupu Genesis Capital vidíme nejen příležitost k posílení našich silných stránek, ale zároveň věřím, že vytvoříme silnou regionální skupinu poskytující špičkové služby předním mezinárodním zákazníkům. To nám umožní pokračovat v aktivitách podporujících český trh a zároveň posílí naši pozici v mezinárodní konkurenci,“ dodává Jan Kubinec, generální ředitel AV Media Events. 

-stk-