Heureka Group sjednocuje komunikaci na všech trzích

pondělí, 16. října 2023, 10:50 Aktuality, Marketing, Reklama MediaGuru

Heureka Group zavádí jednotný vizuální styl a komunikace ve všech zemích, v nichž působí.

Klíčový vizuál k nové komunikaci skupiny Heureka Group, zdroj: Heureka Group

Klíčový vizuál k nové komunikaci skupiny Heureka Group, zdroj: Heureka Group

Heureka Group přichází s jednotným vizuálním stylem a komunikací na všech devíti trzích střední a východní Evropy, na nichž působí. 

„Provozovat různé značky na tolika trzích, kdy každá má svůj jedinečný způsob komunikace a identity, se ukázalo jako dlouhodobě neudržitelné, zejména pokud chceme působit v mezinárodním měřítku. Stále silněji jsme cítili potřebu značky a celkový styl sjednotit a osvěžit,” vysvětluje důvod změny Jiří Struk, Group Head of Brand Marketing. 

Všechny společnosti patřící do skupiny dostanou nová loga, design a komunikační styl, a to jak pro B2C, tak i B2B komunikaci. V novém logu vykřičník nahrazuje lupu jako symbol firmy a celkově jako symbol pozitivní emoce při hledání toho správného produktu za skvělou cenu. Ke změnám ve stylu komunikace si Heureka Group přizvala agenturu Planetary, jež vyhrála v mezinárodním výběrovém řízení.

Ukázka nového vizuálního stylu Heureka Group, zdroj: Heureka Group

Ukázka nového vizuálního stylu Heureka Group, zdroj: Heureka Group

„Platforma, jakou je Heureka, by se měla posunout dál než jen k reklamě na funkční službu. Měla by být moderní značkou, která u uživatelů vzbuzuje vysokou míru pozitivních emocí a loajality. Kombinací nejlepších zásad pro budování značky a dlouhodobého kreativního konceptu se nám spolu s Heurekou podařilo vytvořit rezonující základ pro celkovou komunikaci,“ říká ke spolupráci Leo Savage z Planetary.

Jak vyplynulo z průzkumu Heureky, pro mnoho uživatelů je zásadní překážkou při nakupování rozhodovací paralýza. Proto Heureka Group přichází s konceptem „Vybírej úžasně!“. „Kampaň ‚Vybírej úžasně!’ se zrodila z touhy změnit chování uživatelů ve světě, ve kterém musí spotřebitel každý den dělat mnoho rozhodnutí, což je velmi stresující,” popisuje Savage.

Nové televizní spoty, které se zabývají rozhodovací paralýzou jako bariérou pro uživatele, nasazuje Heureka Group ve všech zemích. Televizi doplní v následujících měsících také silná digitální kampaň.

Od změny si skupina slibuje posílení mezinárodního hráče v krátkodobém i dlouhodobém horizontu. „Změna nám pomůže komunikovat efektivněji a intenzivněji, a je zároveň prvním krokem dlouhodobé konsolidace,” uzavírá Struk.

-stk-