Media Club spouští programatickou video reklamu v CTV

středa, 4. října 2023, 15:15 TV MediaGuru

Media Club spustil programatický nákup video reklamy v televizích připojených k internetu (CTV).

Michal Jůn, zdroj. Media Club

Michal Jůn, zdroj. Media Club

Media Club spustil programatický nákup video reklamy v televizích připojených k internetu (CTV, connected TV). Ta přináší možnost plánování programatické reklamy ve videotéce Prima+, v HbbTV, u smart TV aplikací u televizí Samsung, LG, Android TV a u IPTV operátorů z jednoho rozhraní.

Možnost nakupovat video reklamu programaticky lze přes  privátní dealy Adformu. Je dostupná u kanálů skupiny Prima a videotéky Prima+.

Inzerenti Media Clubu mohou nově využít video inventory čítající přes 25 milionů video views měsíčně, která generují diváci kanálů skupiny Prima.

V nabídce je nepřeskočitelná reklama v délce trvání 6-15 s, ve stopáži 20–30 uvádí průměrnou míra dokoukání 95 %. Technické podmínky pro inzerenty jsou klasické jako u instreamové video reklamy.

„Klienti již video reklamu v Connected TV využívají v rámci přímého prodeje. Nyní jsme technologii propojili i skrze privátní dealy technologického partnera Adform. V CTV vidíme veliký potenciál a do budoucna ji budeme zdokonalovat," přibližuje Michal Jůn, zástupce obchodního ředitele online divize Media Club.

Z dat kontinuálního výzkumu společnosti Nielsen vplývá, že 29 % všech televizních domácností deklaruje použití placených videoték. Domácnosti, které deklarují používání IPTV jako hlavní zdroj televizního obsahu, používají placené videotéky ze 44 %. Reklamní využití v Connected TV je tak pro zadavatele možností, jak uživatele placených videoték oslovit.

-mav-

Programatik udělal v Česku obří skok. CTV má velkou budoucnost

úterý 12. září 2023