Na Voyo v pátek startuje špionážní seriál Extraktoři

pátek, 27. října 2023, 10:00 Aktuality, TV MediaGuru

Nový seriál z žánru špionážního thrilleru uvádí pod hlavičkou Voyo Originál videoplatforma Voyo. Námět napsal novinář Jaroslav Kmenta.

Extraktoři, zdroj: TV Nova

Extraktoři, zdroj: TV Nova

Špionážní seriál Extraktoři z dílny Voyo Originál má premiéru v pátek 27. října. V hlavních rolích se objeví Pavla Gajdošíková, Jan Révai, Jakub Štáfek, Jitka Schneiderová a další. Autorem námětu je investigativní novinář a publicista Jaroslav Kmenta, kameramanem držitel osmi Českých lvů, Vladimír Smutný.

Extraktoři spolupracují s mezinárodními vládními organizacemi a pomáhají řešit problémy, které nelze z různých důvodů vyřešit úplně oficiální cestou. Příběh inspirovaný skutečnými událostmi stojí na rešeršovaných faktech a znalostech z prostředí tajných služeb a vysoké politiky. Tvůrci využili hned několik odborných poradců a konzultantů.

„Seriál vznikl na základě reality, vycházel jsem ze zkušenosti, která se v tomto oboru dělá. Nejsme samozřejmě v Americe nebo v jiné velké zemi, kde mají opravdu speciální týmy podpořené například nějakou vojenskou technikou. Jsme malá země, která si musí občas vypomoct nějakými specialitami, tak trochu ‚na český způsob’. To, co se v seriálu objeví, je esence reality skloubená s uměleckou licencí,“ říká autor námětu Jaroslav Kmenta.

Seriál režíroval Roman Kašparovský, za kamerou stál Vladimír Smutný, pod scénářem jsou podepsaní Jaroslav Kmenta, Evita Naušová a Jan Stehlík. Kreativní producentkou Voyo je Lenka Szántó, která stála například za sérií z dílny Voyo Originál Jitřní záře

Detaily k seriálu si můžete prohlédnout v materiálu níže.

-mav-