NASA spustí bezplatnou streamingovou službu

neděle, 15. října 2023, 07:45 Aktuality, TV MediaGuru

Národní americká vesmírná agentura (NASA) nezůstává pozadu ani na poli televizních služeb. Kanály NASA TV HD a NASA TV UHD doplní vlastní streamovací platformou NASA+.

Pohled z vesmíru na planetu Zemi. Zdroj: Unsplash

Pohled z vesmíru na planetu Zemi. Zdroj: Unsplash

NASA+ má být k dispozici všude tam, kde byli zájemci zvyklí konzumovat obsah aplikace NASA. Kromě mobilních zařízení by mělo jít například o multimediální centrum Apple TV, do budoucna lze očekávat příchod i na další platformy. Pro všechny fanoušky novinek z vesmíru pak budou k dispozici webové stránky https://www.nasa.gov/plus/. Nová online služba by měla podle informací publikovaných v polovině léta odstartovat ještě v letošním roce.

Národní americká vesmírná agentura předpokládá, že na nové platformě bude s veřejností sdílet novinky z oblasti vědy, výzkumu a inovací. Diváci se mohou těšit na vše od výzkumu exoplanet po lepší pochopení zemského klimatu a vlivu Slunce na naši planetu spolu až po průzkum samotné Sluneční soustavy. Kanály NASA TV HD a NASA TV UHD jsou k dispozici volně na satelitu i v některých českých placených službách. Druhá ze stanic vysílala v minulosti půl roku i v DVB-T2.

-lukpol-