Novým předsedou ADC se stává Miky Karas

středa, 18. října 2023, 07:35 Aktuality, Reklama MediaGuru

Art Directors Club si zvolil nového předsedu. Stal se jím Miky Karas z agentury Innovate.

Miky Karas, zdroj: ADC

Miky Karas, zdroj: ADC

Do čela Art Directors Club (ADC) byl v pondělí 16. října zvolen Miky Karas, head of brand experience nezávislé české agentury Innovate. Společně s volbou nového předsedy proběhla i volba nového výkonného výboru, který Karas sestavil a nominoval do vedení klubu.

ADC tedy následující dva roky povede sestava ve složení Filip Kukla (Sparkling & Still), Marek Partyš, Roman Biath (Zaraguza CZ), Martin Mareš (Mark BBDO & Proximity), Alan Záruba (Livesport), Jindřich Jinoch (Momentum), Judita Ružičková (Zaraguza CZ) a Michaela Brůhová (VMLY&R). V roli výkonné ředitelky klubu dále pokračuje Jana Pokorná Valenčíková.

Letošní volba nového předsedy vyvolala mezi členy klubu extrémní zájem, což se projevilo i těsným výsledkem. Potkali se v ní dva výrazní kandidáti s odlišnými pohledy na další fungování klubu. Na jedné straně to byla dlouhodobá koncepce postavená nad rámec klubu směrem do celé branže, na straně druhé taktická představa o zlepšení fungování uvnitř ADC i klubových aktivit.

„Jsem přesvědčený o tom, že ADC musí reflektovat aktuální dění v naší branži. Kreativita je deformována neustálým tlakem na výkon a reklama přestává být sexy oborem. Proto jsme náš pitch před členy klubu založili na jednoduché a jasné myšlence – kreativita má cenu. Klubové aktivity chceme podřídit tomu, abychom mladým lidem a klientům dokázali, že kreativita má v dnešní době větší hodnotu než kdykoliv předtím,“ říká Miky Karas, jenž o místo soupeřil s Richardem Axellem, kreativním ředitelem pražského Triadu. 

„Richardova prezentace byla skvělým pohledem na stejnou problematiku z jiného úhlu a konkrétní návrhy jeho týmu společně zrealizujeme. I když naše přístupy byly odlišné, oběma nám jde o stejnou věc – aby klub efektivněji fungoval, měl přidanou hodnotu a byl atraktivní jak pro členy, tak pro marketingovou veřejnost,“ komentuje Miky Karas. 

Richard Axell po volbě vyjádřil novému vedení svou podporu a přislíbil pomoc s naplňováním části jím prezentovaného programu, která zapadá do nové koncepce klubu.

-stk-