PR Klub vyhlašuje další ročník cen Mluvčí roku

sobota, 4. listopadu 2023, 07:30 PR, Aktuality MediaGuru

PR Klub spouští nominace na profesní ocenění Mluvčí roku 2023.

Zdroj: PR Klub

Zdroj: PR Klub

PR Klub vyhlašuje další ročník profesních cen Mluvčí roku. Od 2. listopadu tak mohou zástupci médií a osobnosti z oblasti komunikace a public relations udělovat nominace, a to ve třech kategoriích – Nejlepší mluvčí veřejného a neziskového sektoru, Nejlepší mluvčí soukromého sektoru a PR tým roku. Ty nejlepší komunikátory a PR týmy vybere etablovaná porota složená z významných osobností médií a institucí. 

„Profesní ocenění Mluvčí roku má za cíl ocenit profesionály z řad ředitelek a ředitelů komunikace a vnějších vztahů, PR manažerů, tiskových mluvčí a současně interní PR týmy, za kterými je vidět dobře odvedená práce v souladu s nejpřísnějšími standardy oboru. Při výběru je určující profesionalita, transparentnost, etika a další důležité aspekty práce expertů na oblast komunikace,“ vysvětluje Pavel Vlček, předseda Výkonného výboru PR Klubu.  

PR Klub přijímá nominace na ocenění Mluvčí roku 2023 od 2. do 30. listopadu 2023 (včetně). Zástupci médií a osobnosti z oblasti komunikace a public relations mohou vyplnit formulář na webu www.mluvci-roku.cz a popsat důvody pro nominaci konkrétního profesionála či týmu v oblasti komunikace. Nominovat je možné i více adeptů na ocenění, stačí pro to na uvedeném webu nominační list vyplnit vícekrát. V kategorii PR tým roku pak je možné nominovat pouze tzv. in-house týmy jednotlivých firem, značek či jiných organizací. 

„Finalisté a vítězové ocenění Mluvčí roku jsou porotou vybíráni velice pečlivě, a to ve čtyřech kolech hodnocení na základě získaných podkladů, dat a analýz. Diskuze o pořadí v jednotlivých kategoriích trvá několik hodin a porota zvažuje úhly pohledu tak, aby opravdu vybrala ty nejlepší reprezentanty oboru,“ říká Michaela Pišiová, výkonná ředitelka PR Klubu, a dodává, že diskuze se rovněž dotýká například krizových komunikací, které museli nominovaní v průběhu roku zvládnout, a také, že rozhodující je kvalita a strategický přístup ke komunikaci, nikoli míra mediální expozice toho kterého komunikátora či týmu. 

Porota ceny Mluvčí roku 2023 sestává přibližně z 20 šéfredaktorů a redaktorů nejvýznamnějších médií a expertů z oblasti komunikace a PR, kteří se zapojují opakovaně, a mohou tak vyhodnotit práci jednotlivců v dlouhodobém měřítku. Mezi porotci se tak opět objeví jména jako například Jaroslav Kábele, generální ředitel ČTK, Jan Cizner, vedoucí redaktor ekonomické redakce České televize, Ladislav Šticha, tiskový mluvčí Bezpečnostní informační služby, Karel Hanzelka, vedoucí oddělení PR a tiskový mluvčí PRE, Dana Dvořáková, ředitelka komunikace a tisková mluvčí skupiny KKCG, Tereza Zavadilová, CEO Newstream.cz, Patricie Šedivá, Head of Communication T-Mobile, Jitka Němečková, Corporate Affairs and Communications Director Provident, Kamil Houska, ředitel zpravodajství a publicistiky TV Nova a další. 

Do poroty zasednou také vítězové loňského ročníku, jimiž jsou Pavel Jína, tiskový mluvčí a PR manažer společnosti Škoda Auto, který se letos posunul do globální komunikace společnosti a získal ocenění Nejlepší mluvčí soukromého sektoru. Dále Miroslav Čepický, ředitel komunikace v Nadaci rodiny Vlčkových, držitel ocenění Nejlepší mluvčí veřejného a neziskového sektoru, a zástupce Hasičského záchranného sboru České republiky a titulovaného PR týmu roku.

Slavnostní vyhlášení letošního ročníku ceny se uskuteční v únoru 2024. 

-stk-