Praha TV přišla o dalšího klíčového hráče na trhu

pondělí, 9. října 2023, 10:05 Aktuality, TV MediaGuru

Metropolitní stanici Praha TV vyřadil v uplynulých dnech z nabídky další klíčový hráč na poli placené televize. V loňském roce tento krok proběhl u Vodafone TV, nyní následovala O2 TV.

Moderátorka Praha TV Veronika Elhotová. Repro: Praha TV

Moderátorka Praha TV Veronika Elhotová. Repro: Praha TV

Praha TV v nabídce O2 TV de facto uzavírala seznam dostupných televizních kanálů, za ní už se pouze opakoval přehled všech deseti programových pozic stanic O2 TV Sport a relaxační předvolby. Vodafone TV v loňském roce vyřadila kromě metropolitní televize z portfolia také vlastnicky zpřízněnou TV Brno 1. Jejich provozovatel mezitím ukončil i vysílání digitální stanice Hlas Prahy, která byla k dispozici v DAB+ multiplexu operátora Teleko.

Přesto, že Praha TV je dostupná ve vysokém rozlišení obrazu, tuto kvalitu mohou sledovat diváci pouze na internetu, respektive online, pokud znají přímou adresu streamu, který si mohou vložit například do svého přijímače. Metropolitní televize je k dispozici také v DVB-T2, a to hned ve dvou pozemních multiplexech, kromě Regionální sítě 4 ji šíří v Praze a středních Čechách multiplex 24 společnosti Digital Broadcasting. Praha TV je jediným zákazníkem operátora Prague Digital TV.

-lukpol-