Publicis Groupe zakládá herní divizi Publicis Play

pátek, 6. října 2023, 07:15 Aktuality, Reklama MediaGuru

Pod novou herní divizí Publicis Groupe sjednotí své služby v oblasti gamingu, streamingu a e-sportu.

Tým nové herní divize Publicis Play (zleva): Jan Hlubek, Pavel Ctibor, Jaroslav Novák, Martin Žežulka a Martin Palounek, zdroj: Publicis Groupe

Tým nové herní divize Publicis Play (zleva): Jan Hlubek, Pavel Ctibor, Jaroslav Novák, Martin Žežulka a Martin Palounek, zdroj: Publicis Groupe

Komunikační skupina Publicis Groupe zakládá novou herní divizi Publicis Play. Sjednocuje v ní svoje služby v oblasti gamingu, streamingu a e-sportu. Chce tak klientům nabídnout komplexní řešení pro propojení jejich značek s herním světem – od kreativních návrhů a produkci přes nákup reklamního prostoru v herních platformách až po spolupráci s influencery, exkluzivní partnerství a aktivace na míru. 

Herním disciplínám se skupina věnuje od roku 2018 a od té doby realizovala herní projekty mimo jiné pro značky Oreo, Samsung nebo Pepsi. V loňském roce také například připravila vůbec kampaň na platformě Roblox. Sjednocením služeb reaguje Publicis Groupe na dlouhodobý růst herního sektoru v České republice i obliba gamingu u nastupující generace Z. 

„Generace Z je v marketingové komunitě hojně skloňovaný fenomén. Značky vědí, jak jsou pro ně příslušníci této generace důležití, ale kvůli věkové bariéře s nimi často neumí komunikovat. Mladí konzumují tradiční média čím dál méně, a proto musíme hledat nové kanály, jak je oslovit. Herní platformy jsou z tohoto pohledu mimořádně zajímavé. Potvrzují to i výsledky kampaní, které jsme v této oblasti v uplynulých letech realizovali. Sestavením nového týmu specialistů z různých částí naší skupiny teď posouváme služby okolo gamingu na ještě vyšší úroveň. Značkám nabídneme komplexní řešení v duchu Power of One,“ říká Tomáš Varga, CEO Publicis Groupe.

Jádro týmu Publicis Play tvoří šest specialistů z různých částí Publicis Groupe, kteří se gamingu a e-sportu dlouhodobě věnují: Martin Žežulka, Martin Palounek, Pavel Ctibor, Jaroslav Novák, Jan Hlubek a Jan Běhounek. Na jednotlivých projektech pak budou úzce spolupracovat s dalšími experty napříč celou skupinou. 

-stk-