Ruský manažer upustil od spuštění rádií Context a Flex

středa, 11. října 2023, 08:30 Rádio, Aktuality MediaGuru

Společnost Prime Studio odstoupila od záměru provozovat v Česku rozhlasové programy.

Společnosti Prime Studio a Infinity Telecom přehodnotily své plány.

Společnosti Prime Studio a Infinity Telecom přehodnotily své plány.

Skupina ruských manažerů stáhne obě žádosti, která zaslala Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Reaguje podle oficiálního vyjádření na tlak, který vytvořila oborová média.

Stanice Radio Context a Radio Flex, které požádaly RRTV o vydání licence, nevzniknou. Společnost Prime Studio se rozhodla po sérii článků, které vyšly o jejím vlastníkovi, ruském podnikateli Andreyi Chikalenkovi, od tohoto kroku upustit. Společnost Prime Studio jako provozovatel těchto programů a operátor Infinity Telecom, který plánoval provozovat vlastní DAB+ multiplex, označil kampaň českých médií za štvavou.

„Takovou reakci na plány našich společností spočívající v diverzifikaci podnikání jsme neočekávali, proto nás ani nenapadlo se na ni předem připravovat. Nedomnívali jsme se, že pouhý původ člověka, kterou je pro každého z nás vlastností vrozenou, nikoliv dobrovolně zvolenou, může být bez dalšího důvodem k medializaci jeho osoby senzace chtivými novináři až v takové míře,“ uvádí v reakci, kterou zveřejnil portál Digitální rádio, obě firmy.

Radio Context mělo být podle tiskové zprávy z poloviny září informačním a hudebním programem v češtině, angličtině, ukrajinštině a ruštině, formátově měla být charakterizována jako Hot AC. Radio Flex mělo nabízet především hudební vysílání v češtině a angličtině. Stanice si plánovala za cíl propagovat a podporovat české hudebníky. Třetím, prozatím bezejmenným projektem měl být informační a hudební program se stylovou hudbou a prezentací zaměřený na vzdělanější publikum.

-lukpol-