Sport in Art vydává vlastní tištěný magazín

čtvrtek, 5. října 2023, 07:20 Aktuality, Tisk MediaGuru

Kulturně sportovní onlinová platforma Sport in Art se rozšiřuje do tisku, začíná vydávat tištěný čtvrtletník.

Titulní strana Sport in Art, zdroj: Filip Beránek

Titulní strana Sport in Art, zdroj: Filip Beránek

Platforma Sport in Art vydala první tištěné číslo stejnojmenného magazínu. Šéfredaktorem je novinář a spisovatel Milan Tesař a kmotry prvního vydání jeho tvář na obálce, výtvarník Krištof Kintera a Jaromír Bosák.

Sport in Art navazuje na online magazín, který je volně přístupný na jeho webu od samotného vzniku projektu. Po dvou letech nabízí čtenářům tištěný čtvrtletník, který v sobě propojuje témata sportu, umění, byznysu a představuje výrazné osobnosti těchto odvětví. Čtenáři si mohou magazín, který čítá 144 stran, zakoupit na vybraných distribučních místech nebo zvolit roční předplatné na webu Sport in Art.

„Sport se stal globální zábavou, každý velký sportovní podnik je i kulturní událostí, nabízející jedinečnou scénografii, architekturu a doprovodné umělecké akce. Mezi sportovci najdeme mnoho sběratelů umění a zároveň mezi sběrateli mnoho fanoušků sportu. Kariéry sportovců jsou plné dramat, jichž se ujímají filmaři a spisovatelé. Pohyb, dynamika a adrenalin, záchranné brzdy lidstva sedícího u počítačů, se stávají vděčnými motivy soch a obrazů. Bylo jen otázkou času, kdy se objeví aktivita, která tento trend zohlední," uvedl Milan Tesař.

Sport in Art stojí také za výstavami s tématikou veslování, které se uskutečnily u příležitosti 109. Primátorek a MS ve veslování v Račicích v roce 2022. Propojila také výtvarníky a ilustrátory na začátku válečného konfliktu na Ukrajině a projektem Make Art Not War podpořila humanitární pomoc na Ukrajině. Jedním z posledních realizovaných projektů je nedávné otevření basketbalové hřiště v jihočeském Písku společně s hráčem NBA Vítem Krejčím a umělcem Martinem Kafesem Hirthem.

V letošním roce tým Sport in Art přišel s dalšími novými projekty. Prvním z nich je Art Grand Slam, výstavní projekt spojený s oceněním umělecko-sportovních počinů uplynulého roku. To se poprvé uskuteční v rámci vernisáže výstavy v polovině února 2024 v pražské galerii SmetanaQ. Druhým z projektů je zmiňovaný tištěný magazín.

-mav-