Strategy directorem Ogilvy se stal Adam Špina

pondělí, 16. října 2023, 15:20 Aktuality, Lidé, Reklama MediaGuru

Adam Špina vystřídal na pozici strategy director agentury Ogilvy Zuzanu Kabelkovou.

Adam Špina. zdroj: Ogilvy

Adam Špina. zdroj: Ogilvy

Adam Špina nastoupil do Ogilvy na začátku října a na pozici Strategy Director střídá Zuzanu Kabelkovou. Předtím jedenáct let působil v agentuře Triad, kde se staral o strategii pro klíčové klienty a rozvíjel strategický tým. V nové roli bude pod vedením Head of Strategy & Consulting Ogilvy Jiřího Jóna supervizovat přípravu i exekuci strategií pro stávající klienty a pomůže také s rozvojem nových obchodních příležitostí.

„Díky silné digitální expertize a zkušenostem se stavěním i rozvojem značek v mezinárodním prostředí je Adam významnou posilou našeho týmu, který je svými specializacemi široce rozkročený od klasických brandových strategií přes odborníky na brand experience, ESG strategie až ke specialistům na nové technologie, jako je AR/VR nebo umělá inteligence. Adamovy bohaté zkušenosti se zúročí i ve spolupráci s agenturní sítí na mezinárodních projektech a v rámci consultingu, kde klientům pomáháme řešit výzvy úzce provázané s jádrem byznysu a kde je komunikační brief až poslední fází celého procesu,“ říká Jiří Jón, šéf strategie a consultingu v Ogilvy.

Adam Špina se v reklamním oboru pohybuje jedenáct let, z toho posledních devět se věnuje strategickému plánování. V Triadu jako Strategy & Media Director vedl tým stratégů a online media specialistů a kompletně zodpovídal za brandové strategie, plánování kampaní i média.

„Za těch jedenáct let jsme s týmem stáli u mnoha počátků. Od éry nastavování digitálních strategií značek v dobách digitálního temna přes integrovaný přístup ke kampaním napříč agenturami až po nástup ESG nebo vypořádávání se se současnou permakrizí, která zasáhla všechny bez rozdílu,“ říká Adam Špina.

Po celou dobu tamějšího působení se věnoval značce Velkopopovický Kozel – měl na starosti nastavení její strategie pro deset zahraničních trhů, od Německa po Jižní Koreu. Kromě toho pracoval i na regionálních projektech pro Ikea včetně oceňované kampaně proti domácímu násilí Za bezpečný domov nebo Na dalších 150 let pro Gambrinus, oceněné mj. zlatou Effie. V poslední době je podepsaný pod kampaněmi např. pro Seznam.cz, Decathlon nebo nastavením značek pro světové (Newsmatics) i české firmy (Prague Residences). Adam Špina byl také letos v rámci obnovené soutěže Agentura roku 2023, pořádané časopisem Marketing & Media, oceněn jako Stratég roku.

-mav-