Topmerch žádá o DVB-T2 licenci, bude z ní Hit TV

úterý, 24. října 2023, 16:35 TV, Aktuality MediaGuru

Přibližně půl roku poté, co České Radiokomunikace odhalily v květnu svého nového zákazníka v podobě teleshoppingové stanice Topmerch, požádal její provozovatel o terestrickou licenci.

Hit TV se má zaměřit na prodej zboží přes televizní obrazovku. Foto: Shutterstock

Hit TV se má zaměřit na prodej zboží přes televizní obrazovku. Foto: Shutterstock

Společnost #THETOPMERCH s.r.o. podala ve středu 18. října na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání žádost o vydání licence pro svou novou teleshoppingovou stanici Hit TV. Právě to je název nového projektu, pro který České Radiokomunikace vyhradily jednu z testovacích pozic ve svém celoplošném DVB-T2 multiplexu 23. Na přípravě nové tematické televize se pracuje již řadu měsíců, jeho chystané spuštění oznámil operátor letos květnu, krátce po své konferenci Innovation Day.

Hit TV bude desátou televizní stanici v multiplexu 23 a celkem patnáctým programem. České Radiokomunikace v DVB-T2 síti šíří také rádia, konkrétně Impuls, Český Impuls, RockZone 105.9, Rádio Dechovka a vysílání prvního okruhu Ukrajinského rozhlasu. Aktivních je však šestnáct pozic. Zatímco na jednom z testů se objeví právě Hit TV, na druhém má v příštím roce odstartovat A11 Sport. Projekt mediální skupiny A11 je prozatím ve fázi příprav a jeho konkrétní obsah není znám.

-lukpol-

Končí prokletí teleshoppingových kanálů? Odstartuje Topmerch

pátek 26. května 2023