TV Relax a Black Hornet Radio dostaly licence

čtvrtek, 26. října 2023, 12:10 Rádio, TV, Aktuality MediaGuru

Licenci pro zemské digitální vysílání na období dalších dvanácti let získala stanice TV Relax mediální skupiny Pohoda. Do DAB+ vysílání pak vstupuje nové české rádio věnované metalu a odvozeným žánrům.

Televizní studio (ilustrační foto). Zdroj: Shutterstock

Televizní studio (ilustrační foto). Zdroj: Shutterstock

Televize Relax, kterou její provozovatel, společnost TP Pohoda, prezentoval jako stanici zaměřenou na: dramatickou tvorbu, zejména mimoevropské provenience; získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání licenci pro pozemní šíření na dalších 12 let. Stávající oprávnění by vypršelo na konci letošního roku a program by tak vysílal bez licence. Primárním distribučním kanálem TV Relax je celoplošný DVB-T2 multiplex 24, k dispozici je i v placených službách.

Do DAB+ v České republice tento týden vstoupila nová rozhlasová stanice Black Hornet Radio. Po udělení digitální licence pro zemské digitální vysílání si vybral tento program síť mediálního podnikatele Miroslava Pýchy. Stanice Black Hornet Radio je šířena v multiplexu COLOR DAB+ z vysílačů v Praze a středních Čechách (Benešovsko) na kanálu 7C. Vysílací rada udělila licenci na dobu určitou, konkrétně na osm let. Program se má zaměřit na tvrdí rockové žánry včetně metalu.

-lukpol-