Home Credit kampaní uvádí novinku pro podnikatele

úterý, 28. listopadu 2023, 18:00 Aktuality, Reklama MediaGuru

Home Credit představuje novou kampaní nový produkt pro živnostníky a OSVČ.

Zdroj: Repro YT Homecreditcz

Zdroj: Repro YT Homecreditcz

Home Credit vstupuje do hlavní fáze své celoroční reklamní kampaně. Přidává nová média i komunikaci nového produktu pro živnostníky a OSVČ. Značka meziročně zvyšuje podíl na vysílání a roste na všech sledovaných brandových metrikách.    

„Akviziční marketingová komunikace Home Creditu stojí v letošním roce na digitálním marketingu a televizní kampani na kanálech Prima Group a Atmedia. V letošní hlavní sezóně jsme se rozhodli rozšířit naši televizní kampaň i na kanály Nova Group a od začátku roku investujeme poměrně výrazně do online video formátů. Zároveň prakticky každý měsíc zkoušíme nové, pro nás netypické formáty, které nám pomohou náš media mix ještě více rozšířit, a diverzifikovat tak závislost na tradičních media typech,“ uvádí Jan Vašíček, vedoucí sekce Marketingu. 

Na začátku října Home Credit ohlásil vstup na trh malých podnikatelů. V první fázi spustil produkt určený pro provozní financování živnostníků a OSVČ s flexibilním splácením do výše 500 000 Kč a v druhé fázi začal nabízet zajištěný úvěr pro živnostníky a malé firmy do výše 30 000 000 Kč. V souvislosti s tímto produktovým obohacením rozšiřuje také komunikační kampaň a v televizní i online kampani komunikuje nově i spot na nový produkt Flexibilní půjčku pro podnikatele.

 „Nadlinková komunikace na segment ‚mikro‘ v tuto chvíli tvoří zhruba 30 % naší kampaně a v příštím roce v ní budeme systematicky pokračovat. Cíle nejsou malé. Do pěti let bychom chtěli na trhu financování podnikatelů dosáhnout srovnatelné znalosti komunikace a zvažování značky, jako máme nyní u spotřebitelů,“ doplňuje Vašíček.

Nový spot pro podnikatele vychází z kreativního konceptu Úsměvy. V hlavní roli se představuje drobný živnostník – truhlář. Na výrobě se podílela pražská filmová agentura Blackbot pod vedením Tomáše Šišky a zlínská IS Produkce. 

Dle série pravidelných průzkumů realizovaných se společností Perfect Crowd vzrostla od spuštění komunikačního konceptu Úsměvy v červnu 2022 spontánní znalost značky o 30 %, zvažování značky o 46 % a znalost komunikace o 13 %. 

-stk-