Karlovarské nákupní centrum Varyáda projde rekonstrukcí

neděle, 26. listopadu 2023, 07:30 Aktuality, Retail MediaGuru

Nákupní centrum Varyáda čeká rozsáhlá rekonstrukce, součástí bude i první multikino v regionu.

Dostavba a rekonstrukce nákupního centra Varyáda bude stát více než 40 milionů euro, zdroj: EPG Group.

Dostavba a rekonstrukce nákupního centra Varyáda bude stát více než 40 milionů euro, zdroj: EPG Group.

Nákupní centrum v Karlových Varech Varyáda, které je v portfoliu investiční společnosti EPG Group, projde již brzy rozsáhlou proměnou. Dostavba a rekonstrukce bude stát více než 40 milionů euro a rozběhne se již letos v prosinci. Celkově bude zahrnovat dvě fáze výstavby v souhrnné délce 23 měsíců. Po dokončení přinese do celého regionu nové světové značky, řadu restaurací a kaváren i první multikino Premiere Cinemas se 6 sály. 

Plán modernizace Varyády se zaměří především na dostavbu, a to v zásobovací části stávajícího centra a dále v přední části. „Nová Varyáda tak nabídne více než 100 prodejních jednotek a celková plocha centra se zvětší na 27 000 m2,“ říká Linda Ryšavá, vedoucí plánování a výstavby. Proměnou projde také jídelní zóna, která po dokončení nabídne více než osm gastro jednotek s rozmanitou nabídkou. Celá oblast stravování bude akcentovat celosvětové trendy a přibude podstatně více zeleně. 

Na modernizaci nákupního centra se budou podílet i stávající nájemci. „Některé jednotky zůstanou dispozičně na stejném místě, ale projdou renovací interiérových prvků. Jiné jednotky se přemístí do nově vzniklých či upravených prostor,“ vysvětluje Martin Novák, Asset manager společnosti EPG. „Karlovaráci si určitě zaslouží rozšíření nákupního centra, obzvlášť o moderní multikino Premiere Cinemas,“ dodává Martin Nikodém, manažer nákupního centra.

Dostavbou Varyády se zvýší atraktivita nejen Karlových Varů, ale také celého regionu. „Budou zde obchody, které ve městě chyběly a lidé za jejich sortimentem nebudou muset dojíždět do Plzně či do Prahy. Navíc zde vzniknou i další pracovní místa,” komentuje Martin Malý, ředitel marketingu a komunikace EPG. 

Pronájem retailových jednotek má na starosti realitně-poradenská společnost CBRE.

-stk-