Štáb České televize přepadli při natáčení v San Francisku

úterý, 14. listopadu 2023, 07:15 Aktuality, TV ČTK

Štáb České televize byl přepaden a okraden při natáčení v americkém San Francisku.

Zdroj: Česká televize

Zdroj: Česká televize

Štáb České televize byl přepaden a okraden při natáčení v americkém San Francisku, kde se uskuteční schůzka prezidenta Joea Bidena s jeho čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Podle zástupce šéfredaktora ČT Martina Řezníčka jsou reportéři v pořádku.

Přepadení se odehrálo v neděli před slavným knihkupectvím City Lights Bookstore, uvedl v pondělí deník The San Francisco Standard. Podle něj členové štábu policii sdělili, že z auta vystoupili tři ozbrojení lidé a donutili je odevzdat vybavení. Trojice následně uprchla svým vozem.

Sanfranciská policie v prohlášení uvedla, že případ vyšetřuje oddělení loupeží. Z oloupeného štábu ČT deník identifikoval kameramana Milana Noska a zahraničního zpravodaje v USA Bohumila Vostala. Hodnota ukradeného vybavení činí 18.000 dolarů (414.000 Kč).

„Oba jsou v pořádku a s náhradní technikou pokračují v práci," uvedl k incidentu v pondělí večer Řezníček na sociální síti X. Vostal později poděkoval za podporu a sdělil, že štáb je v San Francisku kvůli středeční schůzce Bidena se Si Ťin-pchingem.

Podle deníku vrhá případ špatné světlo na San Francisko, které se už tak potýká s negativní publicitou v souvislosti s kriminalitou, bezdomovectvím a užíváním drog. V posledních letech byli ve městě okradeni i jiní novináři, včetně štábu televize CNN, kterému v březnu před radnicí vykradli auto při natáčení reportáže o zločinnosti v San Francisku, připomíná list.

-čtk-