Super.cz je v novém, zavádí stories a chystá video pořady

čtvrtek, 9. listopadu 2023, 07:40 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Super.cz prošel technologickou i grafickou proměnou. Zavedl formát stories a chystá vlastní video pořady.

Nová podoba webu Super.cz, zdroj: Seznam.cz

Nová podoba webu Super.cz, zdroj: Seznam.cz

Bulvární magazín Super.cz prošel technologickou i grafickou inovací. Nová verze je na rozdíl od té stávající přizpůsobena čtení zejména na mobilním telefonu, proto je velká část fotografií a videomateriálů nyní prezentována vertikálně. Novinkou je nasazení formátu stories – krátkých příběhů a upoutávek, které jsou novým nosným vizuálním i obsahovým prvkem. Redakce Super.cz připravuje také několik nových video pořadů.

„Více než 60 % čtenářů Super.cz navštíví web skrze mobilní telefon, proto jsme se v novém konceptu soustředili velmi výrazně na jejich uživatelský komfort. Z hlediska designu se tak změnilo téměř vše, počínaje použitým písmem, optimalizovaným pro čitelnost na telefonech i počítačích. Klíčovým ale bylo udržet designový jazyk, kterým se Super.cz vyznačuje,“ uvedl Karel Pětruchno, šéf designér Seznam.cz. Každý článek na webu Super.cz má působit jako obálka časopisu. Zvláštní pozornost proto byla věnována vizuálním prvkům. Popisky u fotek nyní více působí jako součást vyprávění, mají být výraznější a vizuálně laděné tak, aby korespondovaly s konkrétní fotografií.

Součástí změn je i přesun na společnou publikační platformu ČNS X. „ČNS X nám umožňuje obsahové weby dlouhodobě rozvíjet, těžit ze společného vývoje a lépe propojovat s naším rostoucím sociálním ekosystémem," uvedl Jiří Vítek, ředitel Divize obsahových služeb a sociálního ekosystému.

Super.cz prochází změnou i po obsahové stránce. Nadále bude redakce přinášet čtenářům nejzajímavější novinky ze světa českých i světových celebrit, více se však bude soustředit na jejich soukromý život.

„Zaměříme se i na společenská témata za hranicí šoubyznysu, která hýbou českým i zahraničním děním. Připravujeme také novinky jako jsou glosy, módní policie, kvízy a další formáty. Chceme být hravější a interaktivnější,“ přibližuje Lucie Sieglová, šéfredaktorka Super.cz. Další chystanou novinkou jsou pak také vlastní video pořady. Čtenářům nabídnou aktuální kauzy komentované očima celebrit, módní policii či připomenutí velkých kauz z minulých let a nahlédnutí na ně současnýma očima.

Super.cz měsíčně navštíví 3,9 milionů reálných uživatelů, čímž se řadí k nejčtenějším webovým stránkám v Česku.

-mav-