TV Óčko se rozrostlo na sítích a nově garantuje imprese

pondělí, 20. listopadu 2023, 07:00 TV MediaGuru

Skupina Óčko rozšířila aktivity na sociálních sítích a zadavatelům reklamy nabídla nové obchodní balíčky s garancí počtu impresí. Pokračuje tak v rozšiřování svých aktivit i mimo televizní segment.

Eliška Herciková, zdroj: TV Óčko

Eliška Herciková, zdroj: TV Óčko

Skupina Óčko, pod kterou spadají televizní kanály Óčko, Óčko Star, Očko Expres a Óčko Black, změnila od poloviny října svou obchodní politiku na sociálních sítích a nově zavedla prodej na garantované imprese. Ten tak nahradil dosavadní zvyklost garantovat počty postů. Přechod na novou obchodní politiku následoval poté, co Óčko změnilo svou obsahovou strategii a množství obsahu na sítích navýšilo. To pomohlo i rostoucímu zásahu Óčka na sociálních sítích.

Po příchodu Elišky Hercikové na pozici marketing konzultant TV Óčko a Michala Janíčka na pozici Head of Social & Online letos v srpnu se produkce postů pro sociální sítě násobně rozrostla. „Do té doby jsme dávali v průměru tak pět postů denně, teď je to denně kolem dvaceti. Vytváříme denní redakční obsah, hledáme vlastní témata, nepřejímáme jen to, co se objeví jinde. Chodíme na křty nových alb, účastníme se eventů, snažíme se být na řadě akcí, které můžou zajímat naše publikum, tedy především lidi generace Z,“ popisuje Janíček.

Óčko teď na svých účtech na sociálních sítích organicky dosáhne na 69 mil. impresí měsíčně. Nejvíce impresí generuje  Facebook a Instagram, ale dosah zvyšuje i TikTok. Pokud jde o počty sledovatelů nebo fanoušků, tak nejvíce jich Óčko prostřednictvím účtů všech svých stanic má na Facebooku (784 tisíc), dále na Instagramu (150 tisíc), na YouTube (přes 90 tisíc) a na TikToku (přes 70 tisíc). „Jsme jedni z nejsilnější mediálních profilů, které nabízejí prostor na sociálních sítích," popisuje dále Herciková s odkazem na konkurenční skupinu médií, která na sítích cílí na srovnatelné publikum jako Óčko (66 % do 35 let, pozn. red.), tedy např. Evropa 2, Fajn rádio nebo Refresher.

Klientům nabízí Óčko několik možností propagace na svých účtech, např. pomocí statického facebookového postu (v různých variantách), instagramového postu nebo soutěžního postu na Facebooku nebo Instagramu. U toho například očekává, že jeden post může vyvolat stovky komentářů (na FB od 200 do 1200, na IG od 300 do více než tisíc). Tisíce uživatelů lze pak oslovit pomocí formátu stories na Facebooku nebo Instagramu (na FB od 8 do více než 25 tisíc, na IG od 4 do deseti tisíc). Větší zastoupení mají v nabídce Óčka na sociálních sítích vertikální videa s minimálním dosahem přes 40 tisíc uživatelů na Facebooku a 30 tisíc na Instagramu. Hudební mediální skupina také vstoupila na pole influencer marketingu a je schopna zajistit influencery pro potřeby klientů a jejich značek. Chystanou novinkou je také vytváření komerčních videopořadů přímo pro sociální sítě s propojením influencerů, jejich stopáž má být do 90 vteřin.

Klienti mohou nově využít dva obchodní balíčky. První s názvem Single, kde je minimální zásah garantován na úrovni 150 tisíc impresí, obsahuje minimálně čtyři posty a celková cena takového balíčku je 149 tisíc Kč (bez DPH). Druhý z balíčků nazvaný Album garantuje zásah na úrovni 500 tisíc impresí, minimálně osm postů a jeho cena je 299 tisíc Kč (bez DPH). Oba balíčky zahrnují posty s garantovaným zásahem na FB a IG, vertikální video, stories a soutěž, přičemž součástí Album balíčku může být i influencer marketing.

„Ke každému klientovi přistupujeme individuálně, je naším cílem, aby jeho posty v našem reklamním prostoru měly zásah a dostaly se k co nejvíce uživatelům. Umíme na míru zajistit i social media výzkum chování našich uživatelů podle vybraného segmentu, na základě kterého následně vytváříme sociální strategie na míru. Náš tým pro sociální média je složený z generace Z, influencerů a odborníků, kteří na sítích žijí a moc dobře ví, co funguje, popisuje Eliška Herciková pro MediaGuru.cz.

Óčko se tak stále více rozkročuje i mimo klasické terestrické TV vysílání. Ročně produkuje přes čtyřicet eventů díky své eventové divizi Óčko Promotion. Monetizace prostřednictvím sociálních sítí má být dalším důležitým zdrojem výnosů skupiny. Už dnes se mají výnosy sociálních sítí pohybovat na úrovni několika milionů korun ročně. „Na příští rok plánujeme navýšit obchodní plán mířený na sociální sítě o 35 %. A představíme i další nové obchodní modely s představením online pořadů s propojením influencerů,uzavírá Eliška Herciková.

-mav-