Umělá inteligence ovlivní využití Smart TV

pondělí, 27. listopadu 2023, 10:00 Aktuality, TV MediaGuru

AI se stane do budoucna díky schopnosti neustálého učení a sledování diváckých návyků nezbytnou součástí televizorů připojených k internetu, tzv. Smart TV. Uživatelům nabídne personalizovaný obsah a porozumí jejich návykům.

Umělá inteligence, neboli AI

Umělá inteligence, neboli AI

Zapojení umělé inteligence do světa chytrých televizorů se věnoval na mezinárodní konferenci IBC v Amsterdamu jeden z diskusních bloků. Video server YouTube ve Smart TV sice funguje na domovské stránce na bázi doporučování obsahu podle sledování uživatelských návyků, ale jde spíše o doporučování kanálů s podobným obsahem. Práce s AI má být mnohem sofistikovanější a porozumět preferencím, zvykům a zájmům samotného uživatele.

Bude pak záležet na tom, zdali se umělá inteligence zapojí například do samotné streamovací služby nebo ji výrobce integruje do prostředí menu, ve kterém se uživatel pohybuje mezi jednotlivými aplikacemi. Znalosti AI a její neustále vylepšování má přinést divákovi na míru šitá doporučení obsahu a zvyšovat jeho spokojenost a pobízet ho k další aktivitě. Cílem má být uživateli co nejvíce usnadnit práci se Smart TV a zpřehlednit její prostředí.

-lukpol-