Agentura SPR Media mění název na Higher Flower

úterý, 19. prosince 2023, 09:35 Aktuality, PR MediaGuru

Agentura zaměřující se na sportovní PR bude nově vystupovat pod názvem Higher Flower.

Tiskovká konference k MS v ledním hokeji 2024. zdroj: Higher Flower

Tiskovká konference k MS v ledním hokeji 2024. zdroj: Higher Flower

Agentura SPR media, která má aktuálně kromě jiných projektů v kompetenci zajištění PR, komunikace a mediální operace blížícího se mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024, završila svoji transformaci a v České republice nově ponese název Higher Flower.

„Pro naši novou identitu jsme hledali jméno, které vystihne naši práci, aniž bychom museli použít výrazy jako ,PR’ a ,media’, a odliší nás tak od nepřeberného množství PR agentur. Název Higher Flower v kombinaci s claimem ,Dostaneme vás na výsluní’ přesně vystihuje péči, kterou věnujeme našim klientům – aby nezůstávali skryti ve stínu konkurence a jejich image rozkvetla. Naším symbolem je květina, která je vyšší než ostatní květy na louce,“ vysvětlil Miloš Židík, spoluzakladatel a ředitel agentury.

Vedle názvu a vizuální identity se mění webová stránka, nově vznikají také profily na sociálních sítích. „Změna je ale pouze formální. Naši klienti ji postřehnou nejspíš jen díky našim novým e-mailovým adresám. I nadále se budeme věnovat převážně sportovnímu PR, náš tým jsme navíc doplnili hned o několik expertů na dané sporty. Klientům nabízíme také mediální trénink a staráme se o jejich PR i krizovou komunikaci,“ dodává Židík.

Klíčovou část agenturní agendy tvoří mediální operace, konkrétně zajištění zázemí a technického vybavení pro práci novinářů, televizních a rozhlasových štábů během velkých mezinárodních akcí. Například pro mistrovství světa v hokeji 2024 to obnáší vybudování tiskových středisek a mediálních tribun, šedesáti komentátorských pozic a deseti televizních studií v arénách v Praze a Ostravě, zajištění sedmi kilometrů kabelových tras k desítkám televizních kamer, nebo zabezpečení internetu a elektrických zásuvek pro přibližně tisícovku mediálních pracovníků.

Pod dosavadním jménem se agentura podílela na významných sportovních akcích uplynulých dvaceti let v České republice – kromě zmiňovaného hokejového šampionátu byla součástí organizačních týmů například u premiéry tenisového Laver Cupu v Praze, Světového poháru v alpském lyžování žen ve Špindlerově Mlýně, pětiletého konání parkurové galashow Prague Playoffs a léta zajišťuje mediální servis na beachvolejbalovém turnaji Ostrava Beach Pro nebo atletickém mítinku Zlatá tretra v Ostravě.

-mav-