Aplikace Apple TV se představila v novém kabátě

úterý, 12. prosince 2023, 09:30 Aktuality, TV MediaGuru

Intuitivní nové rozhraní umožňuje uživatelům snadněji procházet a sledovat seriály a filmy Apple Original, stejně jako živé sporty, filmy a další. Nový design je k dispozici napříč všemi zařízeními s podporou služby.

Nové rozhraní služby Apple TV. Repro: Apple TV pro Android TV

Nové rozhraní služby Apple TV. Repro: Apple TV pro Android TV

Společnost Apple představila v pondělí 11. prosince přepracovanou aplikaci Apple TV, která uživatelům ještě více usnadňuje sledování originálních seriálů a filmů z její knihovny, stejně jako živých sportovních přenosů, filmů a televizních pořadů. Nový design je podporován napříč zařízeními firmy Apple, v chytrých televizorech, streamovacích zařízeních, konzolích apod. Nový boční panel zjednodušeného rozhraní umožňuje uživatelům rychlou navigaci v aplikaci.

Kromě přístupu k originálním titulům Apple TV+ je k dispozici i položka MLS Season Pass, domov Major League Soccer; nebo Obchod, kde si uživatelé mohou kupovat a půjčovat filmy. Novinkou je přímý přístup k placeným videotékám, jako jsou Disney+, HBO Max apod. Většina Apple Originálů je k dispozici v rozlišení Ultra HD/4K s Dolby Vision a podporou prostorového zvuku Dolby Digital 5.1 nebo Dolby Atmos. Apple TV+ své pořady nedabuje, pouze opatřuje českými titulky.

„Přepracovaná aplikace Apple TV usnadňuje uživatelům sledování pořadů, filmů a sportů, které milují, prostřednictvím intuitivního rozhraní, které posouvá obsah do popředí,“ uvedl při této příležitosti Eddy Cue, senior viceprezident pro služby společnosti Apple, a doplnil: „S tolika dostupnými možnostmi sledování je naším cílem zajistit, aby uživatelé měli své oblíbené položky vždy na dosah.“ Nová verze aplikace Apple TV je pochopitelně opatřena českými položkami.

-lukpol-