Canal+ natáčí seriál Dcera národa, první vlastní produkci v Česku

středa, 13. prosince 2023, 13:35 Aktuality, TV MediaGuru

Canal+ natáčí Dceru národa, první minisérii vlastní produkce v Česku. Hlavní roli ztvárňuje Antonie Formanová.

Dcera národa, zdroj: Canal+, kredit: Stanislav Honzík / Barletta

V Praze začalo natáčení Dcery národa šestidílné minisérie originální tvorby Canal+ Česká republika, která vzniká pod značkou Canal+ Original a v koprodukci s Českou televizí. Režiséry jsou Cristina Grosan (Běžná selhání) a Matěj Chlupáček (Bez doteku, Úsvit, Zrádci). 

Minisérie přináší pohled na dobový příběh inspirovaný osudem Zdeňky Havlíčkové, dcery Karla Havlíčka Borovského. Dcera národa je příběhem romantické lásky mladé dívky, jejíž touha po svobodě a vlastním osudu se odehrává na pozadí dějin formujících českou národní identitu. Zdeňku Havlíčkovou ztvární Antonie Formanová, vnučka režiséra Miloše Formana, která si zahraje po boku obrozenců Jiřího Langmajera, Jana Vlasáka, Vladimíra Javorského, Leoše Nohy a Roberta Mikluše.

Natáčení probíhá od prosince 2023 do února 2024 v Česku. Premiéra seriálu je v lineárním vysílání a na streamovací platformě Canal+ plánována na podzim 2024.

„Canal+ Česká republika zahajuje touto sérií svou originální tvorbu v České republice a na Slovensku s ambicí přinášet divákům kvalitní a originální obsah ve standardech společnosti Canal+, která je známá svou vysokou úrovní tvorby a rozmanitou programovou nabídkou,“ uvedla Lada Dobrkovská z lokálního týmu, která má na starosti domácí produkci Canal+ v Česku a na Slovensku.

-mav-