ČT odvysílá v lednu cyklus o českém grafickém designu

pondělí, 18. prosince 2023, 13:10 Aktuality, TV MediaGuru

Cyklus s názvem Identita – příběh českého grafického designu se zaměří jak na průkopníky oboru, tak na jeho současné představitele.

Z upoutávky k pořady Identita – příběh českého grafického designu, zdroj: ČT

Z upoutávky k pořady Identita – příběh českého grafického designu, zdroj: ČT

Historicky první pořad o českém grafickém designu v podobě sedmidílného televizního cyklu s názvem Identita – příběh českého grafického designu uvede poprvé Česká televize ve čtvrtek 11. ledna 2024. Průvodce Aleš Najbrt v něm diváky seznámí nejen s předními grafickými designéry – průkopníky oboru, ale i se současnými tvůrci. Vysílat ho bude stanice ČT art od 20:15.

Mezi stovkou protagonistů z oblasti grafického designu nechybí v jednom ze svých posledních rozhovorů typograf Zdeněk Ziegler, grafik Jiří Rathouský či výtvarník Karel Teige. Dále vystupují Jan Solpera, Clara Istlerová nebo Rostislav Vaněk, mladší generaci prezentují Tomáš Machek, Petr Babák, Robert V. Novák, Klára Kvízová, Tomáš Brousil, Marek Pistora či Zuzana Lednická.

Pořad představí i grafická díla Alfonse Muchy, Ladislav Sutnara nebo Vojtěcha Preissiga. Cyklus Identita vznikl v koprodukci České televize a Mowshe.

Zdroj: Česká televize, Mowshe

-mav-