ČT získala od HBO práva na Hořící keř, Terapii a Pustinu

pondělí, 11. prosince 2023, 08:40 TV MediaGuru

Česká televize plánuje uvést tituly Hořící keř, Terapie a Pustina v hlavním vysílacím čase na kanále ČT1.

Hořící keř, zdroj: HBO

Hořící keř, zdroj: HBO

České televizi se podařilo získat od HBO práva na vysílání tří titulů původní tvorby, které plánuje od ledna uvést v hlavním vysílacím čase na kanále ČT1, potvrdil MediaGuru.cz programový ředitel ČT Milan Fridrich. Jako první se má divákům představit seriál Hořící keř, který ČT plánuje zařadit už v lednu jako připomínku 55. výročí upálení Jana Palacha.

Hořící keř, Terapie a Pustina mají ve vysílání ČT1 zaujmout vysílací okna, ve kterých teď ČT reprízuje seriál Vyprávěj (úterý, čtvrtek).

Hořící keř je třídílný televizní film, který pro HBO natočila v roce 2013 polská režisérka Agnieszka Holland. Vychází ze skutečných událostí, které následovaly po upálení studenta Jana Palacha v lednu 1969 na protest proti sovětské okupaci Československa v srpnu 1968.

Terapie je prvním hraným českým seriálem produkovaným HBO, natáčet se začal v roce 2011 a celkem nabídl tři řady s počtem 116 epizod. Uzavřel se v roce 2019. Režisér Petr Zelenka obsadil do hlavní role psychoterapeuta Karla Rodena, který ve své ordinaci zpovídá pacienty s různými problémy. Formát seriálu je převzatý z izraelského seriálu BeTipul (2005), ze kterého vycházel i americký seriál V odborné péči (In Treatment), držitel Cen Emmy nebo Zlatého glóbu.

Dramatickou televizní minisérii Pustina režírovali v roce 2016 Ivan Zachariáš a Alice Nellis. Děj se odvíjí v prostředí fiktivní obce na česko-polském pomezí, kde se odehrává spor mezi starostkou a těžební společností. Autorem scénáře osmidílného seriálu z produkce HBO je Štěpán Hulík. Na produkci seriálu, v němž hlavní role ztvárnili Jaroslav Dušek a Zuzana Stivínová, se podílela i Tereza Polachová, současná ředitelka divize Obsah v České televizi.

Česká televize už informovala, že do svého jarního vysílání v roce 2024 zařadí nové seriály Smysl pro tumor (neděle), Stíny v mlze II (pondělí), Dobré ráno, Brno! (pondělí) a také soutěž Peče celá země (sobota). Od března pak plánuje nasadit také nový seriál To se vysvětlí, soudruzi! a rovněž novou talk show Výborná show.

-mav-