Eisele a Král přecházejí s formulí 1 na kanály Nova Sport

neděle, 17. prosince 2023, 17:50 Aktuality, TV MediaGuru

Komentátoři formule 1 Števo Eisele a Josef Král se přesouvají na placené kanály Nova Sport.

Josef Král a Števo Eisele, zdroj: TV Nova

Josef Král a Števo Eisele, zdroj: TV Nova

Komentátoři závodů Formule 1 Števo Eisele a Josef Král budou přenosy nově komentovat na kanálech Nova Sport. Skupina Nova totiž získala vysílací práva na F1 a od roku 2024 bude na svých placených sportovních kanálech vysílat motoristické série.

Vysílací práva dosud držela skupina AMC Networks, která závody F1 vysílala na stanicích Sport 1 a Sport 2. Právě skutečnost, jestli společně s pořadem přejdou na Novu i komentátoři pořadu, nebyla v průběhu podzimu jasná.

„Vyslyšeli jsme silné volání odborné veřejnosti a fanoušků F1 a domluvili se se Števem a Josefem. Kandidátů na tuto exponovanou pozici bylo mnoho, ale zvítězila mimořádná kvalita a profesionální přístup obou komentátorů, kteří formulí žijí jako málokdo,“ uvedl šéf sportu TV Nova Dušan Mendel.

Števo Eisele je dlouholetým komentátorem F1, Josef Král je i bývalým závodníkem. Mají zároveň společný pořad Eisking TV.

Podrobnosti o vysílání nadcházející sezony F1 na Nova Sport budou představeny na únorové tiskové konferenci. Sezóna má na Nova Sport začít Velkou cenou Bahrajnu na přelomu února a března 2024.

-mav-