Libor Matoušek je viceprezidentem News Media Europe

pondělí, 11. prosince 2023, 14:20 Aktuality, Internet & Mobil, Lidé MediaGuru

Čeští online vydavatelé mají zástupce ve vedení evropské vydavatelské asociace News Media Europe, jejím viceprezidentem se stal Libor Matoušek.

Libor Matoušek. zdroj: Trima News

Libor Matoušek. zdroj: Trima News

Viceprezidentem evropské vydavatelské asociace News Media Europe se stal Libor Matoušek, zakladatel a spolumajitel společnosti Trima News provozující internetové portály Drbna. V prezidentském boardu doplní kolegyně ze Španělska, Norska a Irska. Prezidentkou News Media Europe zůstává Victoria Svanberg ze Švédska.

Libor Matoušek je zároveň předsedou Asociace online vydavatelů (AOV), která se velice rychle etablovala mezi profesními organizacemi v České republice.

„Když jsem byl navržen na pozici viceprezidenta, tak otázka nebyla, zda ji přijmu či nikoliv. Je to pro mne čest a jsem rád, že někdo ze středoevropského prostoru má své místo v evropské vydavatelské organizaci. Každý kout Evropy má svá regionální specifika a na prezidentský board mohu přinášet ta, která cítím jako palčivá pro středoevropský prostor. Necítím se tedy pouze jako český vyslanec, ale bedlivě sleduji situaci na Slovensku, Maďarsku a Polsku,“ říká Libor Matoušek.

News Media Europe je hlasem evropských vydavatelů. V číslech sdružuje 12 miliard eur ve více než 2 700 titulech. Organizace funguje od roku 2016. Prosazuje zájmy zpravodajského mediálního průmyslu v institucích Evropské unie. Cílem organizace je podporovat a posilovat svobodu publikování a prosazovat zpravodajské značky – tištěné i online. News Media Europe sdružuje členy z Belgie (Flandry), Dánska, Estonska, Finska, Kypru, Nizozemska, Norska, Irské republiky, Spojeného království, Španělska a Švédska. Přidružené členství mají sdružení z Maďarska, Litvy a Rumunska.

-mav-