Novými vlastníky Zásilkovny jsou fond CVC a Emma Capital

neděle, 24. prosince 2023, 08:10 Aktuality, Retail ČTK

Novými majiteli české firmy Packeta, která vlastní Zásilkovnu, je konsorcium globálního fondu CVC Capital Partners a skupiny Emma Capital.

Zdroj Zásilkovna

Zdroj Zásilkovna

Novými majiteli české firmy Packeta, která vlastní Zásilkovnu, je konsorcium globálního fondu CVC Capital Partners a skupiny Emma Capital, jejímž majitelem je dosavadní ředitel skupiny PPF Jiří Šmejc. CVC bude mít 65 procent, Emma Capital zbylých 35 procent. Výši kupní ceny ani jedna ze stran nesdělila.

Packeta působí vedle České republiky také na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rumunsku a v Německu. Letos v květnu akcionáři Packety oznámili, že firmu prodají. Nového majitele vybrali ve veřejné soutěži. Dokončení celé transakce je podmíněno souhlasem orgánů Evropské unie pro hospodářskou soutěž. „V rámci podílu společnosti CVC se ještě předpokládá minoritní kapitálová investice české skupiny R2G, která nebude mít vliv na podíl Emma Capital," uvedl mluvčí Pavel Zuna.

Na řízení společnosti se budou CVC Capital Partners i Emma Capital podílet společně. „Věříme, že společně s našimi partnery z Emma Capital, kteří dobře znají český i slovenský trh a navíc úspěšně vedou i další logistické firmy v Evropě, můžeme dát Zásilkovně nové impulsy tak, aby z toho profitovali zákazníci, zaměstnanci i akcionáři," uvedl Jakub Čanda z vedení CVC.

Zásilkovna letos v prvním čtvrtletí vykázala obrat 3,2 miliardy korun, meziročně šlo o nárůst o 21,6 procenta. Za půl roku přepravila téměř 50 milionů zásilek. Firma vznikla v roce 2010 s cílem usnadnit e-shopům přepravu zboží k zákazníkům. Její byznys akceleroval v době covidové pandemie, kdy byly kamenné obchody nuceně uzavřené.

-čtk-