Rosol je šéfredaktorem zpravodajství TV Nova, Švecová CFO

středa, 20. prosince 2023, 11:40 TV, Lidé MediaGuru

Do pozice šéfredaktora zpravodajství TV Nova se posunul Vladimír Rosol. Bude také zástupcem ředitele zpravodajství. Nahrazuje Michala Kratochvíla, který přechází do sesterské TV Markíza. Post finanční ředitelky byl svěřen Šárce Švecové.

Vladimír Rosol, zdroj: TV Nova

Vladimír Rosol, zdroj: TV Nova

Vladimír Rosol se posouvá do funkce šéfredaktora zpravodajství TV Nova. Na této pozici bude současně také zástupcem ředitele zpravodajství a publicistiky Kamila Housky. Posledních šest let tuto funkci vykonával Michal Kratochvíl, který se nyní stává ředitelem zpravodajství na TV Markíza.

Vladimír Rosol v televizi působí od roku 2008, ve vedení webu TN.cz je od roku 2014. Ve své nové funkci se kromě onlinu zaměří i na televizní zpravodajství. Bude zajišťovat chod redakce, přípravu témat a rozvoj stávajících zpravodajských a publicistických formátů. Na této pozici bude současně také zástupcem ředitele zpravodajství a publicistiky Kamila Housky. 

„Mám velkou výhodu v tom, že vím, jak naše redakce funguje, znám všechny redaktory i jejich práci. Posledních několik let jsme intenzivně pracovali na tom, abychom onlinovou i televizní redakci co nejvíce propojili. Netýká se to pouze zpracovávaných témat, ale také například předávání a sdílení informací a materiálů. I přesto to bude samozřejmě velká výzva, ale věřím, že to zvládnu,“ uvedl Vladimír Rosol.

Michal Kratochvíl se stává novým ředitelem zpravodajství na TV Markíza

Šárka Švecová, zdroj: TV Nova

Šárka Švecová, zdroj: TV Nova

TV Nova zároveň oznámila, že finanční ředitelkou společnosti se stává Šárka Švecová. Do TV Nova nastoupila v roce 2011 a pracovala na různých pozicích v rámci finančního oddělení. Od roku 2022 vykonávala funkci zástupkyně finančního ředitele.

-mav-