Starbucks otevírá další kavárnu na Pražském hradě

čtvrtek, 21. prosince 2023, 07:25 Aktuality, Retail, Marketing MediaGuru

V nové kavárně nabídne Starbucks posezení v těsném sousedství katedrály sv. Víta. 

Zdroj: Starbucks

Zdroj: Starbucks

Společnost Starbucks rozšířila síť poboček o kavárnu na Pražském hradě. Umístěna je v těsném sousedství katedrály svatého Víta, konkrétně na nádvoří historické budovy Nového proboštství na náměstí U Svatého Jiří. Jedná se již o druhou pobočku Starbucks v areálu Pražského hradu – ta první se nachází na pomezí Hradčanského náměstí a ulice Ke Hradu. 

Moderně pojatý designový interiér, vyvedený ve světlých přírodních barvách, nabídne na rozloze 302 čtverečních metrů 54 míst k sezení, dalších 72 míst pak poskytne letní zahrádka. Součástí kavárny jsou rovněž digitální menuboardy, které se budou postupně rozšiřovat i do dalších poboček. 

„Lokalita Pražského hradu je pro nás splněným snem a také velkým závazkem. Neopakovatelná historická atmosféra posune kávový zážitek ve Starbucks na zcela novou úroveň. Věřím, že naši věrní zákazníci i zahraniční turisté budou nadšeni stejně jako my,” uvádí Grzegorz Kazmierczak, regionální provozní ředitel Starbucks pro Českou republiku a Slovensko.

„Nedávno dokončená renovace Nového proboštství počítala s tím, že se unikátní nádvoří na severní straně Pražského hradu s výhledem do Jeleního příkopu otevře veřejnosti a v jedné z budov bude kavárna. Z provozovatelů, kteří o prostor projevili zájem, byl Starbucks nejlepší volbou. Jde o stabilní zavedenou značku s kvalitními produkty a servisem pro návštěvníky, navíc má s obdobnými lokalitami se specifickými nároky zkušenosti,” doplňuje Marek Stříteský z Metropolitní kapituly u sv. Víta v Praze, která areál Nového proboštství zrekonstruovala.

-stk-