YouTube předělal ve Smart TV kategorii Knihovna

středa, 13. prosince 2023, 14:50 Aktuality, TV MediaGuru

S novou podobou kategorie Knihovna se mohou od 49. týdne setkat uživatelé video serveru YouTube. Jednotlivé položky jsou nyní odlišeny barevně, řazení se změnilo z vertikálního na horizontální.

Sekce Knihovna ve Smart TV. Foto: YouTube

Největší novinkou v přepracované sekci oblíbené v televizorech připojených k internetu (Smart TV) je barevné označení jednotlivých kategorií. Místo strohého označení jednotlivých položek je nově najdou zájemci v barevných záložkách. Označení zůstává v původní podobě – Historie, Přehrát později, Playlisty, Hudba, Filmy a televize (zakoupené nebo vypůjčené tituly) nebo Vaše videa. Stejně jako je řazení jednotlivých položek vertikální, je stejný způsob použit i u samotných sekcí.

Uživatel má nicméně možnost pohybovat se v sekci Knihovna nadále i s vertikální orientací. Položky, které jsou uvedeny v horním, barevném horizontálním menu, kopírují svým obsahem řádky, které jsou k dispozici na hlavní stránce. Kromě náhledové fotky daného videa a jeho názvu jsou dále k dispozici informace o tom, z jakého kanálu daný příspěvek pochází, kolik má zhlédnutí a kdy byl do online služby nahrán. Možnost sledování TV archivů, jako má například Německu, v Česku není.

-lukpol-

YouTube přes chytré TV streamuje v Česku 3,7 mil. uživatelů

pátek 22. září 2023