Zachraň jídlo spouští novou kampaň Život na talíři

čtvrtek, 7. prosince 2023, 10:50 Aktuality, Reklama MediaGuru

Zachraň jídlo v nové kampani Život na talíři ukazuje každodenní realitu lidí v azylových domech.

Z nového spotu Zachraň jídlo, zdroj: Zachraň jídlo

Z nového spotu Zachraň jídlo, zdroj: Zachraň jídlo

Zachraň jídlo ve spolupráci s agenturou WMC Grey, režiséry Mugshots a produkcí Creative Embassy opět spouští veřejnou sbírku Obědovka. Ta si klade za cíl zachránit nevydané porce z jídelen a doručit je potřebným. Letošní kreativa se soustředí na akcentování skutečných příběhů obyvatel azylových domů a realitu jejich talířů. Od konce listopadu se tak s pomocí financování chodu projektu opět obrací na veřejnost.

Loňská kampaň představila podmínky stravování v azylových domech a jídlo, které se zde servíruje. Letos se kreativa točí kolem příběhů těch, u kterých zachráněné porce končí. Zachraň jídlo tak ve spolupráci s kreativní agenturou WMC Grey představuje koncept Život na talíři. V kampani se talíř stává metaforou pro životní příběh.

Zdroj: Zachraň jídlo

,,Za prázdnými talíři se skrývají skutečné příběhy lidí, kteří se mnohdy do azylových domů dostali nešťastnou shodou náhod. Jedná se například o samoživitelky, nebo důchodce. A právě jejich talíře plní dárcovské příspěvky. Protože změnit život může i jedno plnohodnotné teplé jídlo," říká copywriterka z WMC Grey Aneta Lišková.

Kampaň běží v onlinu, outdooru či na profilech influencerů.

V českých jídelnách se denně vyhazuje 72 tisíc nevydaných porcí. Koupí Obědovky v hodnotě 500 Kč organizace Zachraň jídlo naplní 20 žaludků jídlem, které by se jinak vyhodilo.

„Pokud bude letošní sbírka Obědovka úspěšná, zvýšíme počet zapojených jídelen i azylových domů, a tím nakrmíme další tisíce lidí v nouzi. Pevně věřím, že emotivně laděné video vyprávějící reálný příběh ženy z Azylového domu, přiměje lidi k podpoře projektu postaveném na selském rozumu. A sice místo do koše dát přebytečná jídla tam, kde udělají největší radost,” dodává ředitelka Zachraň jídlo, Michaela Číhalíková.

-mav-