4NET.TV nasadila jazykové stopy a titulky

neděle, 14. ledna 2024, 07:20 Aktuality, TV MediaGuru

Pardubická společnost je vývojářem aplikací pro řadu operátorů a její služby využívá mj. i Telly. 4NET.TV koncem roku 2023 informovala, že novinka je otestovaná a připravená k nasazení.

Funkci mohou diváci vybrat pomocí dálkového ovladače. Foto: Shutterstock

Funkci mohou diváci vybrat pomocí dálkového ovladače. Foto: Shutterstock

Nasazení aplikací s touto podporou rozdělila společnost 4NET.TV na dvě části. První na řadu přišly aplikace pro first screen zařízení (první obrazovka, pozn. red.) tzv. FSA. S týdenním odstupem pak firma uvolnila update pro second screen zařízení (tzv. druhá obrazovka, pozn. red.). Podpora jazykových stop a titulků na Smart TV Samsung je závislá na rychlosti schvalovacího procesu, takže zde může být nasazení zpožděné o dva až šest měsíců.

Od 7. prosince 2023 nové nastavení jazykových stop a titulků funguje na set-top boxech Hybroad, Motorola / Arris, Albis (8073) a MAG. Druhou část nastavení aplikací pro koncová zařízení provedla pardubická společnost 11. prosince. K tomuto datu byly jazykové stopy a titulky dostupné ve webové aplikaci, Windows, iOS, tvOS a Android mobile aplikaci. Kromě vlastní služby je 4NET.TV také vývojářem pro řadu dalších operátorů na trhu.

-lukpol-