Česká asociace umělé inteligence na PR volí Boys & Girls

neděle, 14. ledna 2024, 07:25 Aktuality, PR MediaGuru

České asociaci umělé inteligence zajišťuje PR butiková agentura Boys & Girls. 

Lukáš Benzl, ředitel České asociace umělé inteligence, zdroj: ČAUI

Lukáš Benzl, ředitel České asociace umělé inteligence, zdroj: ČAUI

Česká asociace umělé inteligence si na zajištění PR vybrala buřičovou agenturu Boys & Girls. Ta pomůže s edukací, rozšiřováním povědomí o rychle se rozšiřujícím oboru a vyvracením mýtů, zároveň se bude starat o public relations, komunikačně se již podílela na festivalu AI Klapka, který pořádá projekci AI filmů a uděluje vlastní filmové ceny.

„Pro naši misi jsme potřebovali zkušenou a zodpovědnou agenturu, která nám pomůže šířit osvětu kolem umělé inteligence. Takového spojence jsme našli v Boys & Girls,“ říká Lukáš Benzl, ředitel České asociace umělé inteligence (ČAUI). 

Asociace vznikla v roce 2023 jako reakce na rozšiřující se využití technologie AI, ale i s ní spojené mýty a obavy. Vznikla tak platforma pro vzdělávání, networking i šíření informací. „Umělá inteligence navždy změní naše životy. Nyní je pouze na nás, jestli to bude k lepšímu, nebo horšímu,“ upozorňuje Benzl.

„Naším úkolem je především šířit osvětu a vyvracet mýty. Zároveň chceme vysvětlovat, jak využívat umělou inteligenci pro lepší budoucnost a pomoci firmám hledat ty správné příležitosti,“ popisuje ředitelka a majitelka agentury Boys & Girls Lucie Hrubá

V rámci PR komunikace se proto agentura Boys & Girls soustředí na edukační články, profilové rozhovory se zakladateli a kromě odborných a technologicky či lifestylově zaměřených médií cílí také na ekonomické a byznys tituly. „Aktuálně má ČAUI více než 90 firemních členů a my chceme podpořit jejich kooperaci a sdílení znalostí nejen mezi sebou, ale také mezi institucemi a samozřejmě veřejností,“ dodává Hrubá.

-stk-