Jen loni přibylo přes 2500 aplikací s chatboty AI

pátek, 19. ledna 2024, 16:25 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Využití chatbotů v mobilních aplikacích díky nasazení ChatGPT a Character AI loni významně vzrostlo. 

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

S nástupem ChatGPT a Character AI se v loňském roce významně zvýšil počet mobilních aplikací využívajících chatbota. V App Store a Google Play store přibylo  přes 2500 aplikací nabízejících toto vylepšení s umělou inteligencí, což je zhruba dvakrát více než za uplynulé čtyři roky dohromady. Více než 3500 aplikací přidalo do svého popisu zkratku „gpt“ odkazující k využití umělé inteligence. 

Aplikací, které zařadily chatbota, je celá řada. Například Summary Z nabízí shrnutí knihy, Awarefy kognitivní behaviorální terapii a Slaidio dokáže vytvořit prezentaci o 10 slidech. Podle zprávy State of Mobile společnosti Data.ai umělou inteligenci v aplikacích využívají hráči napříč žánry – od sociálních sítích (Snapchat) přes vzdělávání (Duolingo) až po finance (Wells Fargo).

Nárůst zapojení umělé inteligence ukazuje, jak rychlým vývojem umělá inteligence postupuje. Zároveň ale vzbuzuje otázky, například o rizicích rychlého šíření dezinformací nebo možnostech interakce mezi jednotlivými chatboty. Jak upozorňuje server Quartz, nic nenaznačuje tomu, že by mělo dojít ke zpomalení růstu v této oblasti vývoje mobilních aplikací. 

-stk-